Nordic Ideation Week EBSis

Nordic Ideation Week EBSis
Nordic Ideation Week EBSis
Juba kolmandat aastat kogunesid NordPlus programmi raames EBSi, Kopenhaageni Äriakadeemia ja Haaga-Helia Rakendusülikooli üliõpilased, et üheskoos pakkuda uusi loovaid lahendusi tootearendusest ja välisturgudele laienemisest ettevõtetele.

Üliõpilased rakendavad disainmõtlemist ja püüavad klientide ootusi ja vajadusi sügavuti mõista. Meie partneriteks on Kopenhaageni Äriakadeemia ja Haaga-Helia Rakendusülikooli Porvoo campus. 

 

Kui üle-eelmisel aastal olid EBS üliõpilased Porvoos ja eelmisel aastal Kopenhaageni lähedal Lyngbys, siis seekord oli EBS kord Nordic Ideation Week 11.-15. novembril Tallinnas korraldada. 
Igas tiimis oli kaks üliõpilast igast partnerülikoolist, kuid tegelikult olid kaasatud üliõpilased hoopis suuremast arvust riikidest, sest meie partnerülikoolidest saabus EBSi ka paljude ülikoolide Erasmus+ programmi vahetusüliõpilasi.  

Innovaatiliste ideede otsinguks vajaliku taustinfo otsing algas tegelikult juba 4. novembril digitaalseid vahendeid kasutades, et silmast-silma tiimitööd ette valmistada. Tallinnas toimus viis päeva intensiivne tiimitöö, mis eeldas täispäevast pühendumist. 

Siiski jäi aega ka ühiseks peoks ja Tallinna vanalinnaga tutvumiseks, mida EBS üliõpilased korraldasid. 

15. novembril tehtud ettekannete alusel tunnistas žürii viiele ettevõttele esitatud lahendustest kõige paremaks Eesti idufirmale Alpa Kids  https://alpa.ee/ tehtud tootearenduse, kuid eriauhindu väärisid ka teised tiimid. 

Tiimid lihvivad enda ettevõtetele saadetavad raporteid veel Tallinna laagrile järgneval nädalal. Lisaks loova mõtlemise ja tiimitöö arendamisele on selle projekti suureks väärtuseks üliõpilaste rahvusvahelise koostöövõrgustiku laiendamine, millest neile tulevases karjääris ja äriarenduses võib kasu olla.