Doktoritöö juhendajaks oli prof Olav Aarna ja oponentideks professor George Gavtadze (Akaki Tsereteli State University) ja kaasprofessor Diana Eerma (Tartu Ülikool).
Viimastel aastakümnetel on vaesuse tase maailmas oluliselt vähenenud. Vaatamata sellele võitlevad paljud maad endiselt vaesusega. Majandusreformid ei ole andnud oodatud tulemust. Kahel viimasel aastakümnel on Gruusiat rahvusvaheliselt esile tõstetud edukate majandusreformide eest. Sellegipoolest elas 2017. aastal 17,5% Gruusia elanikkonnast allpool vaesuspiiri. Seetõttu mõjub häirivalt, et riik, mida kiidetakse edukate reformide eest, on siiski majanduslikult mahajäänud.
Strateegiline juhtimine organisatsiooni tasandil on hästi arenenud uurimisvaldkond, riigi tasandi strateegilisel juhtimisel ei ole aga terviklikku raamistikku. Seetõttu püüdis dissertatsioon täita seda tühikut.
Töö teoreetiline väärtus seisneb majandusarengu dünaamilise mudeli loomises, mis põhineb eeldusel, et majandusareng riigi tasandil on põllumajandusstrateegia, tööstusstrateegia, rahvusvahelise kaubanduse strateegia ja rahandusstrateegia funktsioon ning sõltub riigi majandusarengu tasemest. Maatriks selgitab kuidas koordineerida majandusarengut erinevate valdkondade poliitikaid madala ja keskmise sissetulekute taseme tingimuses, et liikuda kõrge sissetulekutega tasemega riigiks.
Poliitikamaatriks on tõenduspõhine, sest arvestab majandusarengu kompleksset iseloomu. Maatriks selgitab, miks eilne edukas majanduspoliitika võib täna osutuda halvaks. Poliitikamaatriks aitab mõista, kuidas erinevate strateegiavaldkondade majanduspoliitikad üksteist mõjutavad. Ja lõpuks, see maatriks näitab, et ilma süsteemse lähenemiseta majandusarengu strateegiale on madala ja keskmise sissetulekute tasemega riigil raske või isegi võimatu teha edukaid majandusreforme.
Kupatadze doktoritööga saab tutvuda siin.