11. mail valiti Tartus Eesti Rahva Muuseumis 23. korda Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus Tallinna Reaalkooli õpilaste sEST, mis köidab oma käsitööehetesse ehedat Eestimaa loodust, näiteks samblike, lehti, rabapinnast jne.
EBSi bakalaureuseõppe juht Anto Liivat sõnas, et juhtimis- ja ettevõtlusõppele spetsialiseerunud ülikoolina on EBS pidanud alati oluliseks ettevõtlusharidusse panustamist. „Oleme ikka püüdnud aidata kaasa sellele, et noortel ettevõtjatel hästi läheks. EBSist on teiste hulgas tuule tiibadesse saanud mitmete edukate iduettevõtete, näiteks Taxify ja Jobbaticali juhid ning meie kõrgetasemelise EPAS akrediteeringu pälvinud rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava kuulub maailma tippõppekavade hulka,“ lisas Liivat.
EBS ja õpilasfirmade võistluse korraldaja JA Eesti (Junior Achievement Eesti) teevad tihedalt koostööd. JA Eesti direktor Kersti Loor lausus, et paljud õpilasfirmade programmi vilistlased on asunud peale gümnaasiumi lõpetamist õppima EBSi: “Õpilasfirmade programmis julgustame noori ettevõtlikkusele ning õpingud EBSis on ettevõtlike noorte jaoks järgmine loogiline samm.”
Eesti parim õpilasfirma valiti Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, juba 23. korda. Parima õpilasfirma võistluse finaalis osales 21 meeskonda, kellest selgub võitja neljaosalise maratonlahingu tulemusena. „Toodete, teenuste ja teadmiste tase tõuseb noortel iga aastaga ja finaalis on mitmeid tõeliselt tugeva potentsiaaliga ettevõtteid,“ rõõmustas Loor.
Eesti parima õpilasfirma liikmed said auhinnaks stipendiumi, mis katab aastased õpingud EBS ülikooli bakalaureuseõppes. Lisaks sõidab parim õpilasfirma suvel võistlema Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Eelmisel aastal osutus Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid toidujääkidest väärtuslikku huumust tootvaid prügikaste.
1500 tudengiga EBSi eesmärgiks on anda aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele akadeemilisi juhtimisalaseid teadmisi ning edendada oskusi ja väärtusi nende teadmiste edukaks rakendamiseks. EBS on Eesti ainus ettevõtlusõppele keskendunud ülikool, mille üliõpilased saavad oma teadmisi täiendamas käia 60 partnerülikoolis üle maailma. 1988. aastal