Ringmajandus kui piirangutega hullusärk? Ei, pigem lahendus!

Satelliit
Miks mõjub kestlik areng Eesti ettevõtetele kui hullusärk? Mis need ringsed ärimudelid on? Miks on Soomest saanud ringmajanduse teerajaja?

Rohemajandus ja taaskasutus, kestlikud arengueesmärgid ja majandusmudelid, sinine majandusmudel – mõistete ja terminite rohkus iseloomustab täna ringmajanduse ümber toimuvat. Iganädalaselt toimub sellel teemal kümneid veebiseminare ja infotunde. Ringmajanduse hetkeolukorra, globaalsed näited ja väljakutsed arutavad Satelliidis lahti EBS Executive Educationi juht Jari Kukkonen ja EBSi ringmajanduse juht Kerli Kant Hvass.

   

Kerli Kant Hvass arvab, et Eestis on enam tegeletud sotsiaalsete teemadega kestlike arengueesmärkide võtmes, ent lisab: “Euroopast  tulenevate direktiivide ja määrustega suureneb fookus ka konkreetsemalt keskkonnateemale, mis tähendab, et nii isikliku kui ettevõtte jalajälje vähendamine on suurema fookuse all.” Hvass lisab, et ringmajandus ei ole pelgalt ressursitõhusus või jäätmekäitlus, vaid see on uus majandusmudel, millega peavad kõik ettevõtted varem või hiljem kohanema.

  

Jari Kukkoneni huvitab juhtimiskonsultandina eelkõige ettevõtete suhtumine ringmajandusse: “Uuringud näitavad, et niinimetatud vana majandus teab ringmajandusest vähe ja suhtub selleteemalistesse algatustesse umbusklikult. Samas 21. sajandi ettevõtjad ja ettevõtted näevad ringmajanduse mudeleid (jagamisplatvormid, digitaliseerimine, teenustamine jne) võimsate, äriedukust suurendavate innovatsiooniallikatena.”

 

15. aprillil läheb eetrisse järgmine Satelliidi saade, kus EBS Helsinki 10. tegutsemisaasta puhul vaatavad tulevikku EBS Helsingi prorektor Xiaotian Zhang ja vilistlane Roni Kiuru. Varasemate saadete teemasid ja külalisi saad vaadata siit.

 

Jari Kukkoneni soovitused:

  • Raamat: Marcus Aurelius “Meditations”
  • Juhtimisnõuanne: Leia oma ikigai!
  • Isiklik arenguväljakutse: Püüan leida tasakaalu kaasava ja konkreetsema juhtimisstiili vahel!

 

Kerli Kant Hvassi soovitused:

Kuula sisukat arutelu Youtube’ist, Spotify’st ja Apple Podcasts'ist.