„Raamat on oluline ressurss laiale sihtrühmale,“ ütleb dr. Kekkonen, rõhutades selle olulisust akadeemikutele, teadlastele ning magistri- ja doktorantuuritudengitele – eriti neile, kes uurivad jätkusuutlikkust –, samuti juhtide täiendkoolitusprogrammides osalejatele. „See on võrdselt kasulik ka praktikutele, poliitikakujundajatele, avalikele ametnikele ja organisatsioonijuhtidele, kes soovivad muuta oma organisatsioone jätkusuutlikumaks.“
Professor Kooskora kirjeldab uut teost kui holistilist ja põhjalikku uurimust organisatsioonide ees seisvatest väljakutsetest ja võimalustest saavutada jätkusuutlikkus sektorite lõikes.
Raamatus käsitletakse olulisi teemasid, sealhulgas jätkusuutlikku inimkapitali juhtimist, ESG-strateegiaid ja -raamistikke, vastutustundlikke turunduspraktikaid ning rohepöörde poliitikaid. Eriliseks tugevuseks on lai valik juhtumiuuringuid, mis illustreerivad organisatsioonide jätkusuutlikkuse väljakutseid ja lahendusi.
Oleme kindlad, et „Performance Challenges in Organizational Sustainability“ saab hindamatuks ressursiks akadeemikutele, poliitikakujundajatele ja professionaalidele, kes on pühendunud jätkusuutlikkuse praktikate edendamisele.
Tutvu raamatuga lähemalt siin.
Toimetajatest
Professor Mari Kooskora on EBSi dotsent ja Ärieetika Keskuse juhataja, spetsialiseerudes ärieetikale, vastutustundlikule juhtimisele ja jätkusuutlikule juhtimisele. Rohkem kui 25-aastase kogemusega on ta olnud võtmerollis eetilise äripraktika, jätkusuutliku arengu ja naiste juhtimise edendamisel. EBSi Ärieetika Keskuse asutaja ja juhatajana on ta pühendunud kaasava ja vastutustundliku juhtimise edendamisele organisatsioonilise edu saavutamiseks.
Dr. Aleksandra Kekkonen on EBSi vanemteadur ja õppejõud, keskendudes rohemajandusele, ringmajandusele ja jätkusuutlikule arengule. Üle 11 aasta on ta töötanud teadlasena inimkapitali, tööturu ja haridussüsteemi arendamise projektides nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Praegu on tema uurimisfookuses ringmajandus, rohemajandus ja jätkusuutlik areng.