Satelliit #5: Kas golfimängija on parem ärijuht?

Golfi meistrikursus
Piret Sepp, Cristofer Herman, Mart Habakuk, Siiri Liiva
Miks on suur osa olulisimatest ärikohtumistest kolinud koosolekuruumidest golfiväljakule? Kuidas kasutada golfi juhtimistööriistana? Satelliidis räägivad Mart Habakuk, Piret Sepp ja Cristofer Herman oma teekonnast golfi juurde ning golfi rollist oma igapäevatöös.

Spordiajakirjanik Jaan Martinson on väitnud ajakirjas “Golf”, et golf teeb igaühest parema inimese. Satelliidi seekordses osas vaadeldaksegi, kas see nii on ning kas golf teeb ka juhist parema juhi. Saatekülalised on EBSi kantsler ja golfimängija Mart Habakuk, Rae Golfi tegevjuht ning endine Eesti Golfiliidu tegevjuht Piret Sepp ning Rae Golfi treener ja EBSi vilistlane Cristofer Herman.

 

“Tõestus, et golf teeb igaühest parema inimese, on kõige ilmsem laste puhul – golfiväljakult saab kaasa elementaarse viisakuse ja oskuse oma tunnetega toime tulla,” ütleb Piret Sepp ning Cristofer Herman lisab: “Golfimäng õpetab tunnetama oma emotsionaalset valuläve. Võistled iga kord iseendaga ja saad õige pea aru, millise piirini võid lasta iseendal endale haiget teha.”

 

Satelliidi saadete lõpus jagavad külalised traditsiooniliselt ka oma raamatusoovitusi ja nõuandeid.
 

Piret Sepp:

  • Raamatusoovitus: B. Joseph Pine II ja James H. Gilmore “Experience Economy”
  • Juhtimisnõuanne: Kuula, mõtesta enda jaoks lahti ja anna tagasisidet!
  • Isiklik arengueesmärk: Ära sekku liialt, lase ka teistel vastutust võtta!

Cristofer Herman:

  • Raamatusoovitus: Bob Cullen, Bob Rotella “Golf Is Not A Game Of Perfect”
  • Juhtimissoovitus: Proovi leida positiivseid külgi igas olukorras!
  • Isiklik arengueesmärk: Ära lükka ebameeldivaid ülesandeid parematesse päevadesse!

Mart Habakuk:

  • Raamatusoovitus: Howard Marks “The Most Important Thing Illuminated”
  • Juhtimissoovitus: Püüa tööle värvata endast targemaid või kui see ei õnnestu, siis tee nendega koostööd!
  • Isiklik arengueesmärk: Tee esmajärjekorras ära need asjad, mis peavad tehtud saama!

Kõigil, kes soovivad omandada golfimänguoskusi ja õppida golfi kasutama juhtimistööriistana, on juba maikuus võimalik osaleda 4-nädalasel EBSi meistrikursusel “Golf for Business”, mille viib läbi Rae Golfi treener Maxime Chardon. Kursus ei eelda varasemat kokkupuudet golfiga ega küsi vanust - selle tõestuseks räägib saates Mart Habakuk loo EBSi asutajast Madis Habakukest, kes sai golfivarustuse kingituseks oma 70. juubeli puhul ja võitis mõni aasta hiljem tulevikutähtede turniiri. Rohkem infot 15. mail algava kursuse kohta leiad siit.

 

Kuula podcast’i: Youtube’is, Spotify’s või Apple Podcasts’is.
 

EBSi podcast'is Satelliit kohtuvad äri ja juhtimine, inimesed ja kogemused eesmärgiga luua uut teadmust ning küsida õigeid küsimusi. Järgmises saates, mis läheb eetrisse 8. aprillil, räägivad EBSi ringmajanduse juht Kerli Kant Hvass ja EBS Executive Educationi juht Jari Kukkonen ettevõttest kui ringmajanduse ökosüsteemist.
 

Saateid juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva