Sirli Kalep: „Koolil ja koolil on vahe. Akrediteeringuga ülikool on kindel valik!“

Sirli Kalep
Sirli Kalep
Sirli Kalep on kolmekordne EBSi vilistlane. Ta on õppinud EBS Gümnaasiumis ning teinud ka oma bakalaureuse ja magistrikraadi EBSis. Oma vahetussemestri sai Sirli kirja maailma kuklapoolel Austraalias. Välistanud ei ole ta ka EBSis doktoriõppe väljakutse vastuvõtmist.

Rahvusvaheliste suhete osakonna juhatajana on Sirli tegutsenud juba aastaid ning ta kinnitab, et akrediteering on see, mis teeb äriülikoolist selle äriülikooli, kuhu tahavad tulla õppima helgeimad pead ning õpetama globaalse haardega õppejõud ja praktikud!
 
Sirli selgitab, et äriülikoolide maailmas on kolm akrediteeringut, mille poole kõik ärikoolid püüdlevad: AACSB, AMBA ja EQUIS. EBSi 60+ partnerülikoolist on 20-l kolmikakrediteering ning EBSi üliõpilaste soov just nendes ülikoolides end vahetussemestri jooksul täiendada on alati olnud kõrge. EBSile väljastati teistkordselt EPAS akrediteering, mille saavad äri- ja juhtimise õppekavad, millel on suur rahvusvaheline perspektiiv ning kõrge õppetaseme kvaliteet.  

 

EQUIS ja EPAS akrediteeringut annab välja äri- ja juhtimishariduse kvaliteedi arendamisele pühendunud mittetulundusorganisatsioon European Foundation for Management Development (EFMD), kuhu kuuluvad 900 liiget 91 riigi akadeemilisest, äri-, avalikust ning konsultatsioonisektorist. EPAS akrediteering antakse äri ning juhtimise õppekavadele, mida iseloomustab märkimisväärne rahvusvaheline haare ja kõrge õppekvaliteet. EPAS akrediteeringu on pälvinud 113 õppeprogrammi 82 õppeasutusest.

 

„EPAS akrediteering meie inglisekeelsele rahvusvahelise ärijuhtimise õppekavale on alles asjade algus, ent tõi meid esmakordsel saamisel kohe mitmete oluliste partnerülikoolide hulgas kõrgemale tasemele,“ selgitab Sirli. Ta lisab, et kui mitmed ülikoolid võtsid õppima esialgu vaid EBSi bakalaureusetaseme üliõpilasi, siis nüüdsest on võimalus vahetussemestri raames õppida ka magistritaseme üliõpilastel. 
 
Nii kirjeldab Romain Bartolo, Solbridge International School of Business (Lõuna-Korea) esindaja, partnerülikoolide valiku tegemise aluseid ja kriteeriume: „Uute partnerasutuste otsimisel on rahvusvahelised akrediteeringud olulised. Need näitavad kooli akadeemilist kvaliteeti ja üldist mainet. EPAS akrediteering on ärikooli rahvusvahelise arengu seisukohast oluline teetähis ja kooli arvestatav kvaliteedimärk. See kvaliteedimärk ja rahvusvaheline tunnustus on tugevdanud meie tahet EBSiga koostööd teha. Korea kõrgharidusasutusena on meil alates 2016. aastast olnud Eesti juhtiva ärikooliga dünaamiline ja vastastikku kasulik koostöö ning oleme tudengeid, personali ja õppejõude arvukate projektide loomise kaudu positiivselt mõjutanud. Loodame, et meil on ees veel palju aastaid koostööd EBSiga.“
 
Sirli Kalep täpsustab, et 2016. aasta suvel saadud akrediteeringu tulemusel lisandus EBSi partnerülikoolide hulka nt Gustavson School of Business University of Victoria Kanadast, Montpellier Business School Prantsusmaalt, WHU-Otto Beisheim School of Management Saksamaalt ja Itaaliast LUISS – Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli.
 
Loe siit uudist EPAS akrediteeringu saamise kohta.