“Tänase juhi sõnavaras ei tohiks olla sõna alluv” ehk Janne Pikma ja Kaarel Kotkas räägivad inimeste juhtimisest

Janne Pikma, Kaarel Kotkas
Janne Pikma, Siiri Liiva, Kaarel Kotkas
Kui kokku saavad Politsei- ja Piirivalveamet ja iduettevõte Veriff, siis esmapilgul arvaks, et ühiseid jooni ja jututeemasid ei ole. Aga kui peadirektori asetäitja Janne Pikma ja CEO Kaarel Kotkas stuudios kohtuvad, siis jõuavad nad mitme fundamentaalse aspektini inimeste juhtimises.

Veriffi juht Kaarel Kotkas selgitab, et organisatsioonis lähtutakse põhimõttest “Work hard, work smart!”. “Ennast näen ma CEOna, ent tõlgime selle Chief Energy Officer, kelle esmane ülesanne on luua heal energial baseeruvad juhtimiskultuuri, eestvedada ja olla hooandjaks.” 

 

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja varade alal Janne Pikma, kes on asutuses olnud pea 20 aastat, ütleb: “Sõna alluv ei ole mitte eilne, vaid lausa üleeilne päev inimeste juhtimisel. Me teame, et iga juhi esimene ja viimane mõte on alati oma inimeste heaolu ja nendes parima esile toomine.” 

 

Janne Pikma soovitused:

Kaarel Kotkas soovitused:

Janne Pikma on Eesti riigiametnik, kes täna töötab Politsei- ja Piirivalveametis peadirektori asetäitjana varade alal. Janne karjäär politseis sai alguse pea 20 aastat tagasi personaliosakonna juhtivinspektorina. Juba paari aasta möödudes sai temast teenistusosakonna personalitalituse juhataja ja enne tänasele kohale asumist oli ta pikalt administratisooni peresonalibüroo juhataja. 

  

Kaarel Kotkas asutas 2015. aastal veebi teel turvalist isikutuvastamist võimaldava ettevõtte Veriff ja on selle tegevjuht. Äsja lõpetas ettevõte eduka 58 miljoni euroni küündiva rahakaasamisringi. 2020. aastal nimetas Ernst&Young ta Eesti Aasta Ettevõtjaks. 

  

Kuula podcast’i: Youtube’isSpotify’s ja Apple Podcasts'is

  

Järgmine Satelliit tuleb eetrisse järgmisel neljapäeval, 13. mail. Varasemaid saateid saab kuulata siit.
 

Saadet juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva.