Satelliit #4: Aaviksoo ja Pehka juhtimisest, korvpallist ja meeskondade komplekteerimisest

Podcast Satelliit
Peep Aaviksoo, Siiri Liiva, Rauno Pehka
Kui palju on sarnasust peatreeneri ja tippjuhi töö vahel? Kuidas tuua parim välja oma staarmängijates? Mis on lahendus, kui meeskond ei lähe tööle? Teemat aitavad Satelliidis lahti mõtestada Peep Aaviksoo ja Rauno Pehka.

Peep Aaviksoo räägib treeneri tööst kui juhtimise tööst: “Juhtimise töö on komplekteerida eesolevate ülesannete täitmiseks meeskond ja luua neile tingimused, et nad saaksid ja tahaksid oma andeid 100% realiseerida. Sama kehtib ju ka korvpallis.” 

 

Rauno Pehka kõneleb saates muuhulgas ka teda mõjutanud treeneritest ja ütleb enda kohta nii: “Räägin oma õpilastele ikka, et saage iseenda treeneriteks! Ja selle all mõtlen ma seda, et inimene teeb maksimaalselt tööd ka siis, kui treener ei vaata!”. 

 

Samuti räägitakse saates juhtimisteadmiste universaalsusest, staarmängijatest, treenerite ja juhtide vastutusest. Kõlama jäävad ka mõtted hea meeskonna komplekteerimise tähtsusest! 

 

Satelliidi saated lõppevad alati ühtemoodi. Mõlemad saatekülalised toovad välja oma soovitused ja väljakutsed: 

 

Peep Aaviksoo 

  • Raamatusoovitus: Patrick Lencioni „Viis põhjust, miks meeskonnad ei toimi“
  • Juhtimisnõuanne: Kuula oma südant, usu kõhutunnet ja hea, kui aju aitab teha õigeid otsuseid! 
  • Isiklik arengueesmärk: Usun endasse, usun protsessi ja usun oma kaaslastesse!  

Rauno Pehka

  • Raamatusoovitus: Phil Jackson “Pühad rõngad” 
  • Juhtimisnõuanne: Püüa mõista inimese liikumapanevat jõudu! 
  • Isiklik arengueesmärk: Püüan anda otsustusvabadust ka teistele! 

Peep Aaviksoo on 30-aastase kogemusega tippjuht, sellest viimased 10 aastat on ta olnud tegev EBS Executive Educationi juhina. Oma kutsumuse on ta leidnud coaching'us, olles üks EBS Executive Coaching Centre asutajatest. Varasemalt on Aaviksoo töötanud börsiettevõtete Norma ja  EMT tegevjuhina ja ka Tallinna abilinnapeana. Aaviksoo on olnud 12 aastat Korvpalliliidu president ja EOK Täitevkomitee liige, lisaks arvukate äriühingute nõukogu esimees ja liige. Aastast 2012 on Aaviksoo diplomeeritud Executive Coach. 
 

Rauno Pehka on endine  korvpallur ja Korvpalli Meistriliiga tegevjuht, praegune treener ja muusik. Rauno on aastaid esindanud ka Eesti meeste korvpallikoondist. Ta on olnud 2008–2009 Eesti koondise abitreener, 2010–2012, 2014 ja 2019 poiste U-16 (st kuni 16 aastaste), 2013 ja 2016 noormeeste U-18 ning 2018 ja 2020 U-14 poiste koondise treener. 2007–2013 oli Pehka Eesti Korvpalliliidus meistriliiga tegevjuht ja 2012–2020 Audentese SK-s korvpallitreener (6. kutsetase, 2015).
  

Kuula podcast’i: Youtube’is, Spotify’s või Apple Podcasts'is.
 

EBSi podcast'is Satelliit kohtuvad äri ja juhtimine, inimesed ja kogemused eesmärgiga luua uut teadmust ning küsida õigeid küsimusi. Järgmises saates, mis läheb eetrisse 1. aprillil, räägivad Mart Habakuk, Piret Sepp ja Cristofer Herman sellest, kuidas golfimängu kaudu oma kolleege ja koostööpartnereid tundma õppida, samuti golfi rollist äris laiemalt. 
 

Saateid juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva