Meelis Kitsing

Meelis Kitsing

Meelis Kitsing

Majandusteooria ja rahanduse õppetooli hoidja, professor, PhD
+372 665 1382
Lisainfo

Meelis Kitsing on majandusteooria ja rahanduse õppetooli professor ja Majandusteooria ja rahanduse õppetooli hoidja. Aastatel 2011-2015 töötas ta majandusanalüüsi valdkonna juhina Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis. Ta on õpetanud Massachusettsi, Connecticuti Clarki, Bentley ja Western New Englandi ülikoolides ning ka Holy Crossi ja Emmanueli kolledžites Ameerika Ühendriikides.

 

Tema teadustööd informatsiooni tehnoloogia poliitikast ja ökonoomikast ning avatud lähtekoodiga tarkvara projektide arendamisest on avaldanud teadusajakirjad Transnational Corporations Review, Journal of Politics, Policy and Internet, Journal of Information Technology and Politics ning teaduskirjastused MIT Press, ACM and IOS Press.

 

Tema uurimisprojekte on rahastanud USA teadusfond ja Institute for Humane Studies. Ta on teinud uurimusttööd EBSis, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis, Massachusettsi, George Masoni ja Harvardi ülikoolis. Teda on tsiteeritud ajalehtedes Financial Times, Economist, Reader’s Digest, El Comercio ja Postimees.

 

Meelis kaitses doktorikraadi Massachusettsi ülikoolis, magistrikraadi Fulbright stipendiaadina Fletcheri rahvusvaheliste suhete koolis Tuftsi ülikoolis ja magistrikraadi Peacock stipendiaadina London School of Economics-is.

 

CV ja publikatsioonid ETISes