Meelis Kompus

Meelis Kompus

Meelis Kompus

EBS Executive Education koostööpartner&koolitaja
Lühitutvustus

Meelis Kompus, Kultuuriministeerium, kommunikatsioonijuht

 

Meelis Kompus jagab oma teadmisi ja praktilisi kogemusi EBS Executive Education Personalijuhtimise arenguprogrammis.

 

Meelise kogu senine töötee on kulgenud ajakirjandus- ja kommunikatsioonivaldkonnas. Ta töötas alates 2002. aastast Eesti Rahvusringhäälingus, kus juhtis uudistesaateid nii raadios kui ka televisioonis, osales eriprojektides ning suunas Vikerraadio hommikuprogrammi arengut.

 

Kui töö ringhäälingus ammendas, tegi ta 2013. aastal kannapöörde ning lahkus ajakirjandusest, et alustada tööd „kraavi teisel kaldal“ ehk kommunikatsioonivallas. Esmalt oli ta Maanteeameti avalike suhete osakonna juhataja, kuid nüüd juba enam kui 6 aastat Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht.

 

Meelis peab ennast avatud väärtuspõhiseks juhiks. Ta usub, et tulemusi on võimalik saavutada üksnes siis, kui inimesed tunnevad hästi oma panuse kaalu ja vastutust suuremas masinavärgis ning nende teadmisi hinnatakse. Kommunikatsiooni kohta sõnab Meelis, et see pole mingi müstiline „imede aed“, veel vähem kellegi „pildis püsimise“ pentsiku soovi rahuldamine, vaid mõõdetav ressurss eesmärkideni  saavutamiseks.

 

Meelis Kompus on lisaks tegev rahvakultuuri valdkonnas. Ta oli 2017. aasta noorte tantsupeo „Mina jään“ stsenaariumi autor. Samuti on ta koroonaviiruse tõttu tulevasse aastasse lükatud Harjumaa laulu- ja tantsupeo lavastusmeeskonna liige ja kontseptsiooni autor.

 

Tal on bakalaureusekraad raadiorežii erialal (2003), magistrikraad aga Tartu Ülikooli kultuurikorralduse stuudiumist (2012).