Kestlikkusaruandluse praktikum

Praktikumi käigus õpime, kuidas aruandluseks andmeid koguda ja mida kogutud andmetega teha. Programmis osalenu teab, kuidas läbi viia olulisuse hindamist, teab kestlikkusaruandluse peamiseid nõudeid, oskab kasutada erinevaid allikaid ning orienteerub teemadega seotud sõnavaras.

 

Alusta oma teekonda jätkusuutlikuma tuleviku poole

Programm võimaldab osalejal intensiivse praktikumina reaalselt läbi teha kahese olulisuse hindamise (anname selleks vastava Exceli tööriista), oluliste mõjualade juhtimisega seotud strateegiate koostamise (vastava tööriistaga) ning kasvuhoonegaaside heiteallikate määramise ja analüüsi (vastava tööriistaga) enda valitud ettevõtte jaoks.

 

Praktiline õpe ja tööriistad

Koolitaja avab kõikide teemade puhul teoreetilise tausta, juhendab osalejaid praktiliste ülesannete läbiviimisel ning aitab mõtestada ESG aruandluse vajalikkust, eesmärki, terminoloogiat, allikaid ning metoodikaid. Osaleja saab kaasa loengumaterjalid, 3 praktilist tööriista (Exceli formaadis) ja koolituspäevade jooksul jagatavad paberkandjatel töövahendid.

 

Isiklik tugi ja areng

Tähtsustame personaalset lähenemist ja individuaalset tagasisidet koolitajalt ning grupikaaslastelt. Iga osaleja saab personaalset tuge ja juhendamist, mis aitab arendada praktilisi oskusi ja töövõtteid organisatsiooni kestlikkusaruandluse koostamiseks ja esitamiseks.

Õpiväljundid

Programmi eesmärgiks on anda osalejatele teadmisi, praktilisi oskusi ja töövõtteid organisatsiooni kestlikkusaruandluse koostamiseks ja esitamiseks, kuid ennekõike oskused mõjualade strateegiliseks juhtimiseks ja oluliste teemade märkamiseks ning tuvastamiseks.

 

Kursuse edukalt läbinu

  • Mõistab kestlikkusaruandluse olemust, vajadust ja eesmärki.
  • On viinud läbi ettevõttesisese kahese olulisuse hindamise.

  • On kirjeldanud ära ja analüüsinud oluliste teemadega seotud mõjusid (I), riske (R) ja võimalusi (O).

  • On kirjeldanud ära oluliste kestlikkusaspektidega seotud mõjude juhtimise strateegiad ja protsessid.

  • On sõnastanud oluliste mõjudega seotud põhimõtted, tegevused, mõõdikud ja eesmärgid (MDR-P, MDR-A, MDR-M, MDR-T).

  • On analüüsinud läbi ettevõttele kohalduvad kasvuhoonegaaside arvutamise heiteallikad ning teab, kuidas ja kust vajalikke andmeid koguda.

  • Teab, milliseid andmeid on vaja kestlikkusaruandlusega seonduvalt koguda, oskab kasutada andmete kogumiseks koolituselt saadud tööriistu, oskab orienteeruda aruande koostamiseks vajalikus materjalis.

Kursuse läbimise tingimused

 

Edukas läbimine ja tunnistuse saamine eeldab nõuetekohast osalemist auditoorses töös. Programmi nõuetekohaselt läbides ja kahe kodutöö esitamisel on võimalik saada tunnistusele märge 1,5 EAP õppemahuga kursuse läbimise kohta.

Osalejale väljastatakse tunnistus juhul, kui koolituse käigus hinnati õpiväljundite saavutatust ja isik saavutas kõik õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundid. Osalejale väljastatakse tõend juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.

Programmi ülevaade

Kursuse maht on 39 akadeemilist tundi, millest 26 kaetakse loengutega ja 13 kulub iseseisvale tööle. Programm koosneb kolmest auditoorsest koolituspäevast, mis toimuvad 2 kuu jooksul. Koolituspäevade kestus on 09:30-16:45. Lisaks toimub järelkohtumisena peegeldamise sessioon, et jagada oma kogemust teadmiste rakendamisest ning küsida küsimusi, mis on vahepeal tekkinud. Peegeldamise sessioon toimub 3. juunil kell 9:30-11:30.

 

Enne kursuse algust saadame osalejatele eeltööna lugemismaterjalid.

Eelteadmised

Programmi läbimise eelduseks ei ole eelnev kogemus ESG ja kestlikkusaruandluse valdkondades, aga kasuks tuleb kui eelnevalt on osaleja läbinud mõne sarnase valdkonna teemalise koolituse.

Kogemused

Programm on mõeldud:

  • Suurettevõtte esindajale, kes on alustamas kestlikkusaruandluse teekonnaga.
  • Suurettevõtte esindajale, kes soovib mõista, mida ja kuidas aru anda, ning milliseid andmeid ta võib väike- ja keskmise suurusega ettevõtetelt (VKE’lt) koguda.
  • Finantssektori esindajale, kes soovib mõista, kuidas andmeid esitav ettevõte andmeid kogub ja aruandlust koostab.
  • Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) esindajale, kes soovib mõista, milliseid võrreldavaid andmeid ja mis kujul tema peaks koguma ja miks ning milliseid andmeid suurettevõte/suurklient võib temalt küsida.
  • VKE esindajale, kes on otsustanud kestlikkuse oma tegevusse rakendada ja selle järgselt ka andmeid koguda ning avalikustada.

Jah, soovin osaleda

Kursuse teemad ja ajakava

 

toimumisaeg

teemad

koolitaja

08.04.2025

I sessioon: 

Kestlikkusaruandlus ja kahese olulisuse hindamine

 

 

Räägime kestlikkusaruandlusest, sellega seotud terminitest ja eesmärkidest ning alustame kahese oluliste mõjualade praktilise hindamisega (hindamine jätkub kodutööna organisatsioonis).

  • Milleks meile kestlikkuse aruandlus ja mis on ESG? 
  • Aruandlus – kahene olulisus ja avalikustamise nõuded. Suurettevõtte ja VKE sarnasused ning erisused.
  • Kahese olulisuse hindamise praktikum – kahese olulisuse hindamise tööriistaga tutvumine (annab koolitaja) ja ettevõttele kohaldamine.
  • Kahese olulisuse hindamise praktikum – iga osale teeb läbi kahese olulisuse hindamise, kasutades selleks väljatöötatud tööriista (Excel).
  • Kodutöö 1: Osaleja kogub oma ettevõttes teiste vastutavate isikute käest kahese olulisuse hindamise tabelisse veel hinnanguid, et kujuneks ettevõtte kahese olulisuse kestlikkusaspektide nimekiri.

Anu Ruul

29.04.2025

II sessioon:

Ringmajandus ja oluliste mõjualade strateegilise juhtimise praktikum

 

 

Räägime mõjualade strateegilisest juhtimisest ja avalikustamise nõuetest, alustame praktilise tööga (praktiline töö jätkub kodutööna organisatsioonis).

  • Ringmajandus ja kestlikud tehnoloogiad – parimad praktikad erinevates valdkondades.
  • Millised on oluliste teemade avalikustamisnõuded ja kuidas neid sisustada?
  • Esimese kodutöö käigus välja selgitatud oluliste teemadega seotud mõjude (I), riskide (R) ja võimaluste (O) praktikum selleks ettenähtud raamistiku alusel (annab koolitaja).
  • Oluliste teemadega seotud mõjude juhtimisstrateegiad (GOV), põhimõtted (P), seosed ärimudeliga (SBM), tegevused (MDR – A), eesmärgid (MDR – T), mõõdikud (MDR – M) – praktikum selleks ettenähtud raamistiku alusel (annab koolitaja).
  • Kodutöö 2: Osaleja täiendab ja valideerib teise koolituspäeva praktikumis tehtud töö oma ettevõttes teiste vastutavate isikutega. 

Anu Ruul

13.05.2025

III sessioon: 

Kuidas arendada ringseid tooteid ja teenuseid? 

 

 

Osalejad läbivad rahvusvahelise programmi CIRCO ringdisaini metoodikal põhineva kahepäevase praktilise töötoa. Õppemoodulis analüüsitakse oma ettevõtet-organisatsiooni läbi ringmajanduse vaatenurga ja tuvastatakse äriarendusvõimalused. Arvestades ringmajanduse põhimõtetega, ideede arendus ning kestlike toodete ja teenuste disainimine. 

Anu Ruul

03.06.2025

IV sessioon:

Peegeldamine

 

 

 

Kohtumine toimub 03.06.25 kell 9:30-11:30.

  • Peegeldamise sessioonil jagatakse oma kogemust teadmiste rakendamisest ning võimalus küsida küsimusi, mis on vahepeal tekkinud. 

Anu Ruul

* Koolituse korraldajad jätavad endale õiguse viia programmis sisse muudatusi, arvestades rühma koosseisu, et
tagada parimat võimalikku kvaliteeti.

Osavõtutasu ja registreerumine

Investeering:

Kursuse osavõtutasu: 1 500 EUR + KM
Hind sisaldab digitaalseid õppematerjale ja kohvipause.

 

Registreerumistingimused leiad SIIT

 

Jah, soovin osaleda ja registreerun siin

 

Koolitaja

Anu Ruul on kestliku innovatsiooni strateeg ja Eesti üks kogenumaid innovatsiooniprotsessi koolitajaid. Ta on koolitanud sadu era- ja avaliku sektori tipp- ja keskastme juhte, teinud mitmetele suurettevõttele sisekoolitusi ning praktiseerib koolitatavaid teemasid aktiivselt interim juhina. Tal on pea 15 aastat reaalset projektijuhtimis- ja ettevõtluskogemust. Hetkel praktiseerib Anu interim ESG juhina ettevõttes Akzo Nobel Baltics AS. Interim juhina on Anu innovatsiooniprotsesside juurutamist juhtinud ettevõttes Cleveron AS. Ta on läbinud Estonian Business School’is ESG juhi arenguprogrammi, Cambridge Judge Business School „Sustainability and Circular Economy“ kursuse ning tal on cum laude ärijuhtimise magistrikraad EBS’ist. Anu on kestlikkusteemadele pühendatud haridusliku sisuga veebilehe www.kestlikinnovatsioon.ee autor.

 

Anu

Anu Ruul

Kestliku innovatsiooni strateeg

Võta meiega ühendust

Kontaktid

SA Estonian Business School

E-post: koolitus@ebs.ee

Telefon: +372 665 1323 

Aadress: A. Lauteri 3, 10114 Tallinn, Eesti