Äri teevad inimesed! Ehk kokkuvõtlikult mentorite õppereisist

Osalejad Milaanos

EASi Kasvuettevõtjate programmi mentorite aastase hooaja lõpetas 21.-23. maini toimunud mentorite õppereis Milaanosse, kus osales kokku 16 mentorit. Programmijuht oli Eestis elav itaallanna Elena Natale, kes aastatel 2013-2016 töötas World Expo Milan 2015 produtsendi ja Eesti paviljoni direktorina. Programmi koostades peeti silmas asjaolu, et osalejate taustsüsteem on väga erinev ning visiit peaks laiendama osalejate teadmisi ning looma ka uusi (ettevõtlus)võimalusi. NB! Kandideerimistähtaeg programmi nii mentoriks kui mentiiks: 16. juuni. Rohkem infot siit

 

Teisipäeval külastati Eataly Smeraldo delikatessipoodi ja restorani ning valmistati ise juhendaja käe all värsket pastat. Õhtu saldosse võib kirjutada õnnestunud macaroni ja cavatelli. Endisel Expo alal paiknev Arexpo nimeline ettevõte plaanib praegu suuresti tühjalt seisvale alale rajada human technopol´i, innovatiivse haigla ja osa Milano ülikooli teaduskondi. Eesti delegatsiooni võõrustanud COO Riccado Capo hingab uuenduste rütmis ning võimalikele takistusele ei keskenduta.

Digimeediaagentuur Roomor teeb turundusprojekte telekanalitele FOX, RAI ja National Geographic Channel, aga ka auto- ja kosmeetikatööstuse tuntud brändidele. Meie ekspertidel oli hea meel tõdeda ning kinnitada, et Eestis tegutsevad turundusagentuurid on väga konkurentsivõimelised. 

Bocconi Ülikooli külastus oli kõikidele osalejatele kõige muljetavaldavam. Tutvuti õppehoonetega, õppesuundade ja –kavadega. Osalejatelt enim tähelepanu sai ülikooli Corporate Academy arendus ja tulevikuvisioon. "Knowledge that matters" ehk Bocconi ülikooli hüüdlause jäi mitmele osalejale kõrvu. 

Ametlikumatele külastustele lisaks tutvuti ka kohalike vaatamisväärsustega. Kasvuettevõtja mentorprogrammi kutsus EAS ellu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Kasvuettevõtja mentorprogrammi korraldab EAS koostöös EBS Advisory Services ja EBS Executive Education-iga.