Covid-19 info

Covid-19 info
Head üliõpilased! EBSi Tallinna ja Helsingi filiaalid tervitavad teid uue õppeaasta alguse puhul. Nagu me kõik teame, on see õppeaasta üleilmset olukorda ja COVID-19 levikut arvesse võttes väga eriline.

Seepärast anname ülevaate meie meetmetest, soovitustest ja ootustest teie suhtes, et algava semestriga võimalikult hästi toime tulla. Kuna me ei tea, mis edasi saab, ja valitsus võib kehtestada uued piirangud, võivad need punktid semestri jooksul muutuda.

 

Üldiselt on meil plaanis alustada õppeaastat tavapärase tunniplaani järgi ning selleks osutame teile järgmiseid lisateenuseid:

 • Kõikidel kursustel on veebitugi ja need salvestatakse ning tehakse teile kättesaadavaks ka Canvase kaudu.
 • Me võimaldame teil hoida valitsuse soovitatud vahet, korraldades oma õppetöö vastavalt ja andes teile piisavalt ruumi. 
 • Terves koolis on saadaval desinfitseerimisvahendid, et saaksite hügieeninõuetest kinni pidada.
 • Kõikides loengutes ja seminarides toimub kohalolekukontroll. Palun olge valmis oma nime kirja panema. Sellega kinnitate, et tunnete ennast tervelt ja teil ei esine statsionaarsetes loengutes osalemise ajal sümptomeid. 

Et kaitsta oma kaasõpilasi, õppejõude ja kooli töötajaid, soovitame teil teha ja ootame teilt järgmist:

 • Kui te tunnete end kasvõi pisut haigena ja teil on kerged COVID-19 patsientidel täheldatud sümptomid (kuiv köha, palavik, väsimus, maitse- või lõhnataju kadumine, hingamisraskused, valud rinnas või kõhusümptomid), jääge koju, võtke ühendust oma arstiga ning osalege veebiloengutes.
 • Kui te peate valitsuse karantiininimekirjas olevasse riiki reisimise tõttu karantiini jääma, püsige kodus ja osalege veebiloengutes.
  Eesti ja Soome vastavad nimekirjad on leitavad aadressidelt https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele
  ja https://um.fi/current-affairs/-/asset_publisher/gc654PySnjTX/content/muutoksia-maahantulorajoituksiin-ja-matkustussuosituksiin-v-c3-a4lt-c3-a4-yh-c3-a4-tarpeetonta-matkustamista
 • Järgige igal ajal hügieenireegleid. Peske käsi tihti ja köhige küünarnukki või pabertaskurätikusse.
 • Palume teil kanda alati maski, kui viibite üldkasutatavates ruumides (raamatukogus, sööklas, koridorides, koostöötamisaladel jne) või klassides, kus ei saa hoida vahet. Kui unustate oma maski maha, võtke ühendust valvelauaga, et saada omale mask.
 • Palun visake kasutatud maskid prügikasti muude jäätmete konteinerisse.
 • Võimaluse korral soovitame vältida ühistransporti ja tulla kooli jalgsi, jalgrattaga (saab tasuta parkida Tallinna ülikoolilinnaku ette) või autoga (saab tasu eest parkida kooli tagahoovi ja Helsingis tasu eest Salmiparkisse). 
 • Saabuge ülikooli aegsasti enne loengute algust – nii väldite üldkasutatavates ruumides suuri rahvahulki.
 • Me ootame, et te hoiaksite EBSi koolipere kaitsmiseks igal ajal füüsilist distantsi.
 • Palun laadige enda telefoni mobiilirakendus HOIA, mille abil saab kiiresti teada võimalikust lähikontaktist Covid-19 nakatunuga. Rohkem infot: https://hoia.me/  
  Soomes on kasutusel mobiilirakendus Koronavilkku: https://koronavilkku.fi/
 • Jälgige hoolega oma asukohariigi valitsuse juhiseid ja valitsusorganite kehtestatud eeskirju. 

Kui teil on nõuete ja eeskirjade kohta küsimusi, võtke palun ühendust oma õppenõustajaga. Ta aitab teid oma võimaluste piires.

 

Andkem endast parim, et kaitsta kõiki EBSis õppivaid ja töötavaid inimesi.

 

Tänan teid mõistva suhtumise ja jõupingutuste eest!

 

Parimate soovidega

Professor Meelis Kitsing

Rektor