EBS DIGIKORISTUS 2024

a
Käes on kevadpuhastuse aeg - suurepärane võimalus mitte ainult kodu ja garderoobi koristamiseks, vaid ka oma arvuti ja digiseadmete korrastamiseks ning digiprügist vabanemiseks. Rohemeelne ja tulevikku vaatav kodanik juba teab, et iga fail, mida enam kunagi ei vaja, on digiprügi. Digiprügi hõlmab mittevajalikke faile, programme, fotosid, videoid, e-kirju ja muud. See on andmemaht, mis ei loo lisaväärtust, kuna sageli on see kas ühekordse kasutusega või korduva sisuga. Digiprügi on inimeste poolt unustatud andmemaht, kuid oma olemasoluga kahjustab see keskkonda, kuna vajab ressursse ülalpidamiseks. Seega vajame me kõik aeg ajalt meeldetuletust, et prügi tuleb teadlikult sorteerida. 

Perioodil 1.-30. aprill 2024 kutsume kõiki ebsikaid üles kustutama oma telefonist, arvutist, tahvlist ja pilvest ära kõik üleliigsed pildid, videod ning failid. Digikoristuse raames toimub aprillis ka kaks praktilist digikoristuse tasuta õpituba: 8. aprillil kell 11-14 ja 24. aprillil kell 11-14, EBS ruumis 232. Võta kaasa oma arvuti ja telefon ning tulge teeme koos IT-spetsialistide abiga digikoristusega algust!

 

Traditsioonidele truuks jäädes mõõdame ka sel aastal EBSi kollektiivi digikoristusaktsiooni jõupingutusi ja saavutusi enne ja pärast digikoristuskuud. Loodame, et EBS kollektiiv võtab väljakutse vastu ning aktiivse kevadise digiprügi koristusaktsiooni järel on need numbrid oluliselt muutunud, teeme võrdluse! 31. märts 2024 seisuga on EBS diginumbrid:

  • Onedrive kogumaht 4,19 tb ehk 829,900 faili
  • Meilibokside suurus 1,32 TB

Aprillis 2024 alustame EBSis ka digiseadmete kogumisringiga.
Siin on projekti eestvedajaks ja heaks eeskujuks meie enda EBSi vilistlased Kristo Kraft, Taavi Tuisk ja Ringy. Ühine eesmärk on pakkuda ebsikatele rohelist ja turvalist võimalust oma digiseadmete utiliseerimiseks. Tuues oma digiseadme (telefoni ja/või arvuti) EBSi, toimetame selle Ringyle. Ringy omakorda võtab vastutuse ja puhastab turvaliselt seadmed andmetest ja meile toodud tehniline "digikeha" läheb taaskasutusse. Loe lähemalt EBSi ja Ringi digiseadmete kogumisringi kohta siit

 

Digiseadmete kogumiskastid asuvad EBS hoones asuvad:

  • Fuajees, 1. korrus
  • IT osakonnas, 2. korrus
  • Gümnaasiumi kantselei, 3. korrus

Ühist digikoristusaktsiooni toetame aprillis ka EBSi sots.meediakanalites - jagame lugemiseks teemakohaseid kasulik- huvitavaid artikleid, nippe ja soovitusi. Samuti jagame digikuu raames ebsikate digi- ja roheväärtusi, tutvustame vastutustundlikke ettevõtlusvalikuid.

 

Digikoristusel aktiivselt kaasa lüües loome me mitte ainult parema keskkonna endale, vaid anname EBSi kogukonnana panuse keskkonna säästmiseks. Näitame üheskoos eeskuju ja ootame aktiivset osavõttu!