EBS & Ringy digiseadmete kogumisring

a
Kas teadsite, et Euroopa kodudes vedeleb sahtlites üle 800 miljoni töökorras mobiili? Seega vaadake oma sahtlid üle, sest EBSi ja Ringy abil on nüüd võimalus teha meie planeedile hooliv ja roheline pai!

Aprillis 2024 alustame EBSis digiseadmete kogumisringiga. Siin on projekti eestvedajaks ja heaks eeskujuks meie enda EBSi vilistlased Kristo Kraft ja Taavi Tuisk koos oma roheettevõttega Ringy. Ühine eesmärk on pakkuda ebsikatele rohelist ja turvalist võimalust oma digiseadmete utiliseerimiseks.

 

Tuues oma digiseadme (telefoni, tahvelarvuti ja/või arvuti) EBSi, toimetame selle Ringyle. Ringy puhastab turvaliselt seadmed andmetest ja sneed liiguvad uuele ringile. Jätkuvalt töötavad väärtusega seadmed liiguvad parandusse ning peale seda leiavad endale uue omaniku. Vanemad või väga katkised seadmed aga lähevad demonteerimisse ning algmaterjalid aitavad toota uusi seadmeid. Kogu uuele ringile saadetud seadmete tulu suunatakse EBSi Mõjufondi ning Ringy arvutab välja osalejate poolt kokkuhoitud CO2 jalajäle. 

 

Mis saab Ringyle toodud digiseadmetes olevatest andmetest/failidest?

Andmete kustutamine käib sertifitseeritud tarkvaradega, mida kasutavad ka pangad ning kaitsetööstus. Vanematel seadmetel (nt nuputelefonid) purustatakse emaplaat ehk teie pildid kuskile rändama ei lähe. PS! Enne seadme ära andmist soovitame teha võimalusel "factory reset" ning kõik Icloud ja Google lockid eemaldada, vastasel korral pole võimalik seadmele uut elu sisse puhuda. 

 

Võimalikud küsimused
Küsimuste korral võite julgelt kirjutada info@ringy.shop

NB! Kui digiseadmeid otsides leidsid ka suurtes kogustes juhtmeid, kõrvaklappe, vana projektori ja/või lokitangid, siis need soovitame viia lähimasse kogumispunkti, mille leiab siit: https://kuhuviia.ee/

 

Kasulikku lugemist: