EBS Helsingi eestvedamisel toimub 10. juunil Helsingis TEDx-i konverents “Tuleviku sünergiad”

TEDxEBSHelsinki
Estonian Business Schooli Helsingi filiaal (EBS Helsingi) toob Helsingisse tuntud inspiratsioonikonverentside sarja TEDx. 10. juunil aset leidev virtuaalne sündmus “Tuleviku sünergiad” (“Future Synergies”) keskendub ühiskonda laiemalt puudutavatele tulevikuteemadele, enda mõtteid jagavad erinevate valdkondade tunnustatud ekperdid. TEDxEBSHelsinki eesmärk on jagada ideid, inspireerida ja luua sünergiat.

EBS Helsingi administratiivjuhi ja lektori Sigrid Lainevee sõnul on TEDxEBSHelsinki tore teetähis, millega EBS Helsingi kampuse 10. tegevusaastat märkida: „Leidsime koos ärksate EBS Helsingi üliõpilastega, et TEDx on just see õige formaat, mis võimaldab kutsuda mõtteid jagama põnevaid inimesi erinevatelt elualadelt. Meie TEDx-i teemaks on tulevik – tuleviku haridus ja töö, majandus ja äri, linn ja indiviid. Soovime selle sündmuse kaudu anda midagi head tagasi ühiskonnale, kus tegutseme, luua positiivset energiat praegusesse suletud ellu, kuid ka teha ja korraldada üks uus ja põnev ettevõtmine koos meie Soome üliõpilastega.”
 
TEDxEBSHelsinki korraldamisega tegelevad EBS Helsingi üliõpilased hindavad väga kõrgelt ettevõtmise käigus saadavat kogemust, kuid eelkõige võimalust panustada laiemalt ühiskonda. „Tänu üliõpilaste ja õppejõudude ühisalgatusele saame luua oma kogukonnale lisaväärtust. Tulevikuprobleemid nõuavad inimestelt keerukat terviklikku mõtlemist ning loodetavasti aitab konverents meie kogukonnas seda oskust arendada,“ sõnab Denis Shemyakin, üliõpilane ja TEDxEBSHelsinki peakorraldaja. „Võimalus korraldada TEDx konverentsi on EBSi Helsingi filiaalile oluline, eriti sel aastal. Tahame tugevdada oma sidemeid Soome kogukonnaga ning leida nii Eestile kui ka Soomele edasiviivaid tulevikuvaateid. Ühine konverentsilava pakub selleks viljaka võimaluse,“ lisab EBS Helsingi turundusspetsialist ja viimase kursuse üliõpilane Amanda Tuominen.
 
Estonian Busines Schooli soov on luua rohkem sünergiat kahe naaberriigi vahel. Eesti ühe juhtiva majandusülikooli eesmärgiks on aidata kaasa sellele, et Tallinn ja Helsingi muutuksid järjest enam ühtsemaks ettevõtlusruumiks. Seda tõestab ka EBSi Helsingi filiaali loomine 2011. aastal ning soov Helsingis üha enam kanda kinnitada. EBSi rektor professor Meelis Kitsing: „Eesti ja Soome vaheliste võrgustike tihenemisega ja laienemisega tööturul peab kaasas käima ka juhtimis- ja majandusharidus. Selles kontekstis on loomulik, et EBS Eesti juhtiva majandusülikoolina tulevikus laiendab enda tegevust Helsingis.“

   

TEDxEBSHelsinki toimub 10. juunil kell 16.00 Helsingis. Virtuaalsest tasuta konverentsist on oodatud osa saama kõik huvilised. Rohkem infot: https://ebs.ee/en/tedxebshelsinki Registreeru kuulajaks siin
 

Mis on TED?

TED on mittetulundusorganisatsioon, mis on pühendunud väärtuslike ideede avaldamisele, sageli kõneluste vormis, mida esitavad oma valdkonna tipptegijad ja edasiarendajad. Suur osa neist kõnelustest peetakse TED-i konverentsidel, kitsale publikule mõeldud töötubades ja tuhandetel TEDx-i korraldatud üritustel kõikjal maailmas.  Kõneluste videod on tasuta saadaval veebilehel TED.com ja muudel platvormidel. TED-i kõneluste heliversioonid avaldatakse TED Talks Dailys, mida saab kuulata netisaadetena.

  

TED-i avatud ja tasuta algatused, mis on loodud ideede levitamiseks, hõlmavad veebisaiti TED.com, kus iga päev avaldatakse uued Ted Talki videod; TEDx-i, mis annab tuhandetele üksikisikutele ja rühmadele loa korraldada ise kohalikke TED-i stiilis üritusi kogu maailmas; stipendiaadiprogrammi TED Fellows, mille raames valitakse välja eri tegevusalade novaatorid üle maailma, et võimendada nende silmapaistvate projektide ja tegevuste mõju; projekti The Audacious Project, mis toob esile ja rahastab neid olulisi eestvedamisi, mis mõjutavad miljonite elu;  tõlkeprojekti  TED Translators, mille kaudu tõlgitakse vabatahtlike tõlkijate abil TED Talksi kõnelusi, et levitada ideid eri keeltes ja riikides; ning haridusalgatust TED-Ed. Lisaks pakub TED programmi TED@Work, kus saab rakendada TED Talksi kõnelusi, et saada oma töökohal uusi teadmisi ja leida värskeid ideid. TED-il on ka üha suurenev raamatukogu, mis sisaldab algupäraseid netisaateid, nagu „TED-i intervjuu Chris Andersoniga“, „WorkLife Adam Grantiga“ „Pindrop“ ja „TEDxSHORTS“.

  
Jälgi TED-i Twitteris, Facebookis, Instagramis ja LinkedInis.