EBS nimetas ametisse Helsingi filiaali prorektori

Xiaotian Zhang
Xiaotian Zhang
3. augustil asus dr Xiaotian Zhang EBSi Helsingi filiaali prorektori ametisse. Tema põhiülesanded on Ruoholahtis asuva EBSi Helsingi linnaku töö ja arendustegevuste juhtimine.

Zhang näeb EBSi Helsingi filiaali tulevikus kui Soome rahvusvahelist ärihariduse platvormi, mis pakub nii üksikisikutele, ettevõtetele kui ka avalikele asutustele uuenduslikke koosloomise võimalusi.

 

„EBSile annab ainulaadse eelise see, et koolil on linnakud Põhja- ja Baltimaade regiooni kahes linnas,“ ütles Zhang, kes töötab professorina ka Shanghai ülikoolis. „Peale kvaliteetse ärihariduse tagamise nii Eestis kui ka Soomes on EBSi eesmärk edendada Eesti ja Soome ettevõtluse ökosüsteemide sünergiat. Mina nimetan seda FIN-EST sünergiaks.“

 

Enne EBSiga liitumist oli professor Zhang mitme QSi maailma ülikoolide pingerea „World University Rankings“ esiviiesajas oleva Aasia ja Euroopa ülikooli juhtkonnas. Viimased paar aastat töötas professor Zhang asepresidendi asetäitjana Shanghai ülikoolis, kus on üle 45 000 statsionaarse õpilase ja 6000 töötaja. Ta tegeles ülikooli rahvusvahelistumise strateegia ja ülemaailmsete küsimustega ning oli ka ülikooli 12 välisfiliaali üks rajaja ja vastutas nende haldamise eest.

 

Akadeemikuna on Zhang Shanghai ülikooli rahvusvahelise äri väljapaistev professor (ingl distinguished professor) ja Euroopa Liidu Jean Monnet’ ettevõtluse õppetooli professor. Ta on ka Harvardi ülikooli alla kuuluva Harvard Kennedy Schooli Ashi keskuse Rajawali programmi grandihoidja ja Oxfordi ülikooli alla kuuluva Saïdi ärikooli külalisteadlane. Samuti on ta töötanud täiskohaga Soomes Oulu ülikoolis ja Odense linnas asuvas Lõuna-Taani ülikoolis.

 

Professor Zhangil on Tartu ülikoolis omandatud majandusteaduse doktorikraad. Ka on ta saanud oma panuse eest Euroopa ja Aasia hariduskoostöö edendamisse Rumeenias asuvalt Dimitrie Cantemiri Kristlikult ülikoolilt (DCCU) audoktori tiitli.