EBSi gümnaasiumi õpilane läheb maleolümpiale!

maleolümpia sophia blokhin
Indias toimuval maleolümpial esindab Eestit EBSi gümnaasiumi õpilane Sofia Blokhin (pildil paremalt esimene )
28. juulist 9. augustini Indias Chennais toimuval rahvusvahelisel maleolümpial esindab Eestit kümneliikmeline koondis, kuhu kuulub ka EBSi gümnaasiumi 11. klassi õpilane Sofia Blokhin. Kokku suundub Eestist maleolümpiale viis nais- ja viis meesmängijat. 

Iga kahe aasta tagant toimuvale maleolümpiale on seekord registreerunud 188 riiki. Medaleid on olümpialt saanud 23 riiki. Nende seas Eesti 1939. aastal, kui pronksmedali võitis meeskond, kus esimesel laual mängis Paul Keres. Taasiseseisvusaja parim tulemus kuulub Eesti naiskonnale, kes sai 1994. aastal kuuenda koha. 

 

Juba 1930. aastatest maailma malekaardil esindatud Eesti koondise naiskond on algava maleolümpia stardireitingus 30. ja meeskond 57. kohal. Eesti meeskonda kuuluvad suurmeistrid Aleksandr Volodin ja Meelis Kanep, lisaks rahvusvahelised meistrid Andrei Šiškov ja Kalle Kiik ning FIDE meister Kirill Chukavin.

 

Eesti naiskonna esimene laud on naiste suurmeister Mai Narva, kes hiljuti täitis kolmandat korda meeste rahvusvahelise meistri normi. Naiskonda kuuluvad veel naiste rahvusvaheline meister Margareth Olde ning naiste FIDE meistrid Anastassia Sinitsõna, Triin Narva ja Sofia Blokhin. Eesti koondise mittemängiv kapten ning ühtlasi naiskonna treener on Kaido Külaots. Kõik naiskonna liikmed kuuluvad Eesti Olümpiakomitee süsteemi Team Estonia.