EBSi bakalaureuseõppe juhi Anto Liivati sõnul hindavad üliõpilased kõrgelt EBSi rahvusvahelist õpikeskkonda, õpitu kohest rakendatavust ning väikeseid õpperühmi, kus pööratakse tähelepanu iga tudengi isiklikule ja professionaalsele arengule.
EBSi vilistlaste sõnul on ülikoolil ettevõtlusringkondades hea maine. „Meie lõpetajate sissetulek ning konkurentsivõime rahvusvahelisel tööturul on kõrged. Õpingute käigus loovad ettevõtlikud tudengid tihtipeale kogu eluks suhtevõrgustiku inimestest, kellega koos oma unistusi ellu viia,“ lisab Liivat.
Kandideerida saab kolmele bakalaureuseõppe õppekavale:
- rahvusvaheline ärijuhtimine,
- ettevõtlus ja ärijuhtimine,
- ettevõtlus digiajastul.
Maailmas ainulaadne õppekava Ettevõtlus digiajastul on justkui ettevõtluskiirendi, kus saab koos meeskonnaga arendada startup ettevõtet – seda alates ideest kuni börsil noteerimiseni.
Rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava pälvis sel aastal juba kolmandat korda EFMD akrediteeringu, mis kinnitab õppekava kõrget positsiooni maailma 122 parema ärinduse õppekava hulgas. See õppekava sobib eelkõige suuremas rahvusvahelises ettevõttes rahandus- või turundusspetsialisti või esmatasandi juhina tööd alustada soovivale üliõpilasele.
Mõlemad EBSi ingliskeelsed õppekavad on loopõhised (storytelling), aidates ka varasema erialase töökogemuseta üliõpilastel õpitut elulises kontekstis mõista ja rakendada.
Eestikeelne Ettevõtluse ja ärijuhtimise õppekava on parim valik üliõpilasele, kes soovib õppida eesti keeles ja kombineerida õpinguid täis- või osakoormusega töötamisega. Valida saab kolme spetsialiseerumissuuna vahel: tehnoloogiaettevõtlus, loomeettevõtlus ning professionaalne müük.
Kõigis õppekavades toetab teadmiste ja oskuste rakendamist iga tudengi eripära ning varasemat töökogemust arvestav uuendatud praktikamoodul. Samuti on kõigi õppekavade tudengitel võimalik stipendiumi toel veeta semester või terve õppeaasta mõnes maailma paremate hulka kuuluvas äriülikoolis. EBSi partnerülikoolide võrgustik on muljetavaldav – valida saab üle 70 tipptasemel äriülikooli vahel nii Euroopas kui mujal maailmas.
Avalduse EBSi kandideerimiseks saad esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS). Varu avalduse esitamiseks aega, kuna vastata tuleb ka lisaküsimustele. Korraga saab kandideerida kuni kahele õppekavale.Vastuvõtt toimub riigieksamite tulemuste ja sisseastumisvestluse alusel. Vestlusel hinnatakse kandidaadi motivatsiooni, ambitsiooni ja arutlusoskust. Vestlus on ka suurepärane võimalus kohtuda EBSi õppejõudude, vilistlaste ning üliõpilastega.
Vastuvõtuvestlused toimuvad 7. juulil EBSi Tallinna õppehoones Lauteri 3. Kui õppekavale kandideerimiseks nõutud riigieksami tulemus puudub või on alla lävendi, saab kirjalikke sisseastumiseksameid eesti keeles, matemaatikas ja inglise keeles sooritada online keskkonnas 8. juulil.
Vastuvõtuotsused avaldatakse hiljemalt 14. juulil ja õppima tuleku otsuse peab kinnitama hiljemalt 28. juuliks. Sügissemester 2022 algab 22. augustil esmakursuslaste sisseajuhatava nädala ehk EBSi Introweekiga.
Rohkem infot bakalaureuseõppe sisseastumise kohta leiad siit.
Sisseastumine magistriõppesse kestab kuni 11. juunini.