EBSi uueks rektoriks valiti Meelis Kitsing

Meelis Kitsing
EBSi uus rektor Meelis Kitsing
EBSi senat nimetas valimiskogu ettepanekul esmaspäeval, 25. mail ülikooli uueks rektoriks seni EBSi professori ning majandusteooria ja rahanduse õppetooli juhina töötanud Meelis Kitsingu.

EBSi kantsleri ja rektori valimiskogu esimehe Mart Habakuke sõnul oli valimiskogu eesmärk leida juht, kes jätkab ja kiirendab EBSi liikumist õppurikeskseks ning keskkonna muutustega kiiresti kohanevaks äriülikooliks. „Meelis Kitsingu visioon, kogemused ja isikuomadused vastasid kõige paremini sellele valikukriteeriumile,“ selgitas Habakuk.

 

Meelis Kitsingu sõnul on tema eesmärk arendada EBS oluliseks hariduse ja ettevõtluse koostööplatvormiks. „Juhtimisülikoolina on EBSil oluline roll ettevõtluse ja majandushariduse ökosüsteemis. Seda koostööd tuleb pidevalt süvendada ja laiendada, kaasates erinevaid ettevõtteid, mittetulundusorganisatsioone ning avaliku sektori ja teadusorganisatsioone. Seda tuleb teha nii Tallinnas ja Helsingis, kus EBS täna tegutseb, kui ka rahvusvaheliselt,“ rõhutas Kitsing.

 

Meelis Kitsing töötas seni EBSi professori ning majandusteooria ja rahanduse õppetooli juhina. Ta on ka Arenguseire Keskuse uuringute juht. Kitsing on töötanud riigikantselei strateegiabüroo nõunikuna, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis majandusanalüüsi juhina ning olnud Eesti Majandusteaduse Seltsi president. Kitsingu digitaalsete ökosüsteemide poliitökonoomiale keskendunud uurimusi on avaldanud Springer, IEEE, ACM, Leuveni Ülikooli kirjastus, MIT Press ja muud kirjastused. Kitsing sai doktorikraadi (PhD) Massachusettsi Ülikoolist Amherstis USAs, õiguse ja diplomaatia magistrikraadi (MALD) Fulbrighti stipendiaadina Tuftsi ülikooli Fletcheri rahvusvaheliste suhete koolist USAs ja MSc-kraadi Peacocki stipendiaadina Londoni Majandusülikoolist Ühendkuningriigis. Enne akadeemilisele tööle asumist töötas ta rahvusvahelistes ettevõtetes ja oli Tallinna linnavolikogu liige.

 

Meelis Kitsing asub EBSi rektori ametikohale 1. augustil 2020.

 

Kitsingu ametisse astumiseni jätkab EBSi rektorina tööd professor Arno Almann. Mart Habakuk sõnas, et on väga tänulik EBSi kaheksa aastat juhtinud rektorile ja oma mentorile Arno Almannile, kes jätkab EBSis uuel õppeaastal tööd professori, teadlase ja SA EBS juhatuse liikmena.

 

2012. aastal EBSi rektoriks valitud professor Arno Almann peab enda kahe ametiaja suurimaks arenguks seda, et ülikool on liikunud rahvusvahelistumise kursil, millest annavad tunnistust kõrged rahvusvahelised akrediteeringud ja õppekavade arendus. „See kinnitab, et EBSis pakutav haridus on võrreldav maailma tippülikoolidega ning meie õpetamise kvaliteet ja õppekavade järjekindlad arendused teevad selle rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks,“ selgitas Almann.