Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverentsil esineb tunnustatud majandusteadlane Gilles Saint-Paul

EMS 2018
EMSi aastakonverents 2018: Nobel Prize võitja Bengt Holmström koos osalejate ja EMSi presidendi Meelis Kitsinguga
Eesti Majandusteaduse Selts ja Estonian Business School korraldavad 31. jaanurist1. veebruarini Pühajärvel traditsioonilise aastakonverentsi, mille peaesinejaks on Gilles Saint-Paul, keda peetud üheks mõjukamaks majandusteadlaseks Euroopas.

Eesti Majandusteaduse Seltsi president Meelis Kitsing sõnab: "Konverentsi peaesineja professor Saint-Paul tõstatab olulise küsimuse ekspertide kallutatusest majanduspoliitika kujundamisel. Tihtipeale lähtutakse naiivsest eeldusest, et eksperdid pakuvad poliitikakujundajatele neutraalsest nõu. Saint-Paul pakub realistlikuma seletuse näidates, kuidas ekspertiis sisendina poliitilisse protsessi ei pruugi olla sugugi neutraalne."

 

Konverentsi peaesineja on Prantsuse päritolu majandusteadlane Gilles Saint-Paul, kelle uurimistöö keskendub makroökonoomika teooriale üldiselt ning arenguökonoomika, tööturu ja poliitökonoomia teemadele kitsamalt. Gilles Saint-Paul on Pariisi Majanduskooli (Paris Sciences Lettres) professor ja Abu Dhabis oleva New Yorki Ülikooli külalisprofessor. Ta kaitses oma doktoritöö majandusteaduses MIT-s ja on varasemalt töötanud ka DELTA-le, Pompeu Fabra Ülikoolile, Birkbeck Kolledžile ning Toulouse Majanduskoolile. Ta on olnud Prantsuse Majandusnõunike Nõukogu liige ja nõustanud ka Münchenis baseeruvat EEAG gruppi.

 

Lisaks peaesinejale toimub konverentsi raames mitmeid erinevaid sektsioone, kus tuleb juttu varimajandusest ja korruptsioonist, majapidamisfinantside sessioonis ka paaride ühisest või lahus olevast varast. Lisaks toimub paneeldiskussioon pensionisüsteemi väljakutsetest. EMSi raames on üles seatud ka kaheksa doktorandi posterettekanded, mis käsitlevad teemasid elektriautode lühiajalisest rentist kuni maaelu turismi võrgustikuni välja. 

 

Teiste esinejate ja teemade kohta leiab info EMS 2019. aastakonverentsi programmist

 

Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverents toimub iga aasta jaanuarikuus eesmärgiga aidata kaasa Eesti majandusteaduse arendamisele. 2017-2019. aastatel on konverentsi peakorraldajaks olnud Estonian Business School. 1500 tudengiga ülikooli eesmärk on anda aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele akadeemilisi teadmisi ja rakenduslikke oskusi bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel.