“First shoot bullets, then cannonballs!” Anu Ruul ja Siim Lepisk uuenduste turule toomise kunstist.

anu_siim_siiri
Kas ettevõtetel on täna üldse võimalik tegutseda ilma innovatsioonile mõtlemata? Kuidas teadlik innovatsiooni juhtimine praktikas välja näeb? Missugust probleemi aitas lahendada MAISIC kaart ning kuidas saaks lihtsustada kalastusloa taotlemise protsessi? Innovatsiooni teemadel arutlevad Anu Ruul ja Siim Lepisk.

Saates tuleb juttu uuendustest ja väärtusloomest nii avaliku- kui erasektori võtmes.

Anu Ruul: “Aina enam ettevõtjaid ei taha innovatsiooniprotsessi selle nimega nimetada, vaid uuendused ja eksperimenteerimiskultuur ongi juba osa ettevõtte DNA-st”.

Siim Lepisk juhib oma kogemuste põhjal tähelepanu probleemi ja lahenduse testimise vajalikkusele. “Me ei tee seda, mida sa tellid, me teeme seda, mida sul tegelikult vaja on” – nii öeldakse Net Group’is.

Muuhulgas kõneldakse saates sellest, kuidas võiks valideerimisperioodi olemasolu mõjutada riigihangete tulemusi ning kõlama jäävad värvikad näited Eesti ettevõtete loodust säästvatest innovaatilistest lahendustest.

 

Saatekülalised jagavad saates ka oma soovitusi ja väljakutseid:

 

Anu Ruuli soovitused:

  • Raamat: David Jenyns "Systemology"
  • Juhtimisnõuanne: “Vastutus tekib ainult siis kui on valik!” – Raimo Ülavere
  • Isiklik arenguväljakutse: Rohkem kannatlikkust!

Siim Lepsiku soovitused:

  • Raamat: Jake Knapp, John Zeratsky ja Braden Kowitz “Sprint
  • Juhtimisnõuanne: “Seek first to understand then to be understood!”- Stephen Covey
  • Isiklik arenguväljakutse: Keskendu ühele projektile, et seda võimalikult hästi teha ning ära häbene nõu küsida!

Vestlust saab kuulata Youtube’is. Vestlust juhib endine majandusajakirjanik Siiri Liiva.

 

 

Anu ja Siim jagavad oma teadmisi ja kogemusi EBS Executive Educationi uues arenguprogrammis “Innovatsioonivõimekuse meistriklass”, mille esimene lend alustab 31. jaanuaril.

 

Anu Ruul on Eesti üks kogenumaid start-up ja innovatsiooniprotsessi lektoreid. Tal on pea 10 aastat reaalset projektijuhtimise- ja ettevõtluskogemust, s.h. start-up'i juhtimise ja investeeringute kaasamise kogemus. Anu on kirglik innovatsiooniprotsessi fänn ja konsulteerib eraettevõtetes innovatsiooniprotsessi läbiviimist. Anu ütleb, et kui ta oleks 5 aastat tagasi teadnud neid asju, mida teab täna, oleks ta katse-eksituse meetoditelt kokku hoidnud arvatavasti kuuekohalise summa.

 

Siim Lepisk on Net Group’i innovatsioonijuht. Varem on Siim pikalt ametis olnud SEB Eesti innovatsioonijuhina ning selles rollis loonud ja juhtinud initsiatiive nagu Innovatsioonikeskus, Kasvuprogramm ettevõtete ärimudelite digitaliseerimiseks, tehisintellektist ärimentor Growby, Lighthouse inkubatsiooniprogramm partnerlusteks koos pankade ja Mastercardiga, erinevad disainisprindid, lean startup ja teenusedisaini programmid jpm.