Hardo Pajula ja Henri Laupmaa: “Loodus ei ole kuhugi läinud. Meie silmad olid hoopis vahepeal suletud, kuid viimane aasta avas need taas”

Satelliit 3
Henri Laupmaa, Siiri Liiva, Hardo Pajula
18. märtsil keskendub Satelliit ajatule teemale “Looduse tagasitulek”. Stuudios on külas majandusanalüütik, EBSi vaba majandusmõtte professor Hardo Pajula ning IT-ettevõtja, Presidendi Mõttekoja ja Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige Henri Laupmaa.

Saatekülalised tõdevad, et kuigi eelmisel kevadel räägiti palju puhtamast õhust ja inimeste massilisest maale kolimisest, siis suuri keskkonnaalaseid muudatusi aasta aega väldanud pandeemia põhjustanud ei ole. Henri Laupmaa nimetab praegust olukorda suurte muutuste eelseks ajaks teadvustatakse endale, et ollakse liimist lahti, kuid lõpuks pöördutakse siiski tagasi harjumuspärase elu juurde. Kuidas loodus tagasi tuleb ja kuidas tõlgendab seda Ameerika mõtleja Charles Eisenstein, selle üle arutleb külalistega saatejuht Siiri Liiva.

 

8. aprillil alustab Hardo Pajula EBSis kursuste sarjaga “Looduse tagasitulek”, mille eesmärgiks on uurida ja kaardistada alternatiivseid elu- ja ühiskonnakäsitusi. Sarja esimese kursuse tüviteksiks on Charles Eisensteini raamat “Kliima uus lugu”. Loe täpsemalt siit

 

Hardo Pajula on majandusanalüütik, EBSi vaba majandusmõtte professor. Ta on ka Edmund Burke'i Seltsi eestvedaja, ajalehe Tähenduse teejuhid peatoimetaja ning samanimelise saatesarja juht. Hardo on õppinud Tallinna Polütehnilises Instituudis ja Cambridge'i Ülikoolis.
 

Henri Laupmaa on IT-ettevõtja ning Presidendi Mõttekoja ja Eestimaa Looduse Fondi nõukoja liige. Henri on üks Eesti jagamismajanduse esimõtlejatest, mitme selle valdkonna innovaatilise Eesti algatuse alusepanija nagu nt Hooandja, Teeme Ära!, Community Tools ja Fundwise. Suure kogemustepagasiga innovaatorina on Henri arendanud mitmeid tarkvara- ja veebiprojekte, nende seas tuntud platvormid nagu Arenguidee.ee ja Rahvakogu.ee. Veel on Henri TEDxTallinn kaasorganisaator ja tegutsenud EKA graafilise disaini õppejõuna.
 

EBS podcast'is Satelliit kohtuvad äri ja juhtimine, inimesed ja kogemused eesmärgiga luua uut teadmust ning küsida õigeid küsimusi. Podcast'i juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva.
   
Saateid saab kuulata nii Youtube'is, Spotify's kui ka Apple Podcasts'is.
  

Satelliidi esimeses osas kohtusid Marko Rillo ja Mart Mäe, kes arutlesid tehisintellekti rolli üle meie igapäevaelus. Teises osas rääkisid Irene Metsis ja Gretel Alver kaugtööst, pandeemia võludest ja valudest, samuti juhi kompetentsidest uute töötajate värbamisel ning küsimuse „miks“ tähtsusest. Järgmises, 25. märtsil avaldatavas saates kohtuvad Peep Aaviksoo ja Rauno Pehka, teemaks on juhtimine ja selle paralleelid spordis.