Tehisintellekt – kuri robot või usin abiline?

Siiri Liiva, Mart Mäe ja Marko Rillo
Siiri Liiva, Mart Mäe ja Marko Rillo
4. märtsil läheb eetrisse esimene saade Estonian Business Schooli podcastide sarjast Satelliit, milles kohtuvad äri ja juhtimine, inimesed ja kogemused eesmärgiga luua uut teadmust ning küsida õigeid küsimusi. Podcaste juhib Ekspress Meedia majandusajakirjanik Siiri Liiva.

Esimeses saates arutlevad Mart Mäe ja Marko Rillo tehisintellekti kasutamise võimaluste ja tuleviku üle ettevõtluses. Kas tehisintellekt on ulmefilmides nähtud tark robot, mis võtab kõigepealt ära meie töö ning hakkab siis meie eest mõtlema? Või on tegu abilisega, mis teeb kiiresti ja pühendunult meie eest ära ülesanded, millest me ise vaimustunud ei ole ning annab meile seeläbi võimaluse keskenduda enda arendamisele ja meeldivatele protsessidele?

 

„Mina vaatan tehisintellekti kui juhtimistööriista - see aitab teostada organisatsioonis tegevusi, mis vanade tööriistadega ei olnud võimalik või tundus ebamõistlik,“ sõnab Mart Mäe.

 

Vestluse käigus selgub, kuidas tunda ära vajadust tehisintellektist tööriista järele, missuguseid protsesse selle kasutuselevõtt aitab parendada ja mil viisil tehnoloogilisi lahendusi tootearenduses rakendada. Juhime tähelepanu ka inimlikele omadustele, mis tehnoloogia arenedes kipuvad ära ununema ja räägime sellest, kuidas innovatiivsete lahenduste keskel siiski inimeseks jääma.

 

Marko Rillo toob välja AI kasutamise tulemused: „Tehisintellekti ettevõttesse kaasamise pikaajalise tulemusena näeme, kuidas organisatsiooni kultuur ja inimeste omavahelised suhted meeldivamaks muutuvad.“

 

Mart Mäe on FIIZY Mehhiko üksuse juht,  Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu  juhatuse liige ning endine Microsoft Eesti juht. Mardil on 15-aastane juhtimiskogemus äri ja tehnoloogia valdkonnast ning oma karjääri vältel PwC’s, CGI’s ja Microsoftis on ta nõustanud Eesti ja Ida-Euroopa suurimaid ettevõtteid ning organisatsioone, aidates neil oma äri- ja tehnoloogiaalased väljakutsed edukalt ületada.

 

Marko Rillo on ettevõtja, juhtimiskonsultant ja EBSi külalisõppejõud, kes aitab organisatsioonidel leida võimalusi innovatsiooniks. Ettevõtjana on ta käivitanud algatusi haridustehnoloogia ja meedia vallas. Hetkel veab ta algatusi Be Well At Work, mis aitab jagu saada läbipõlemisest, ning Helge Kool, mille eesmärgiks on muuta õpilaste koolipäevad rõõmsamaks.

 

Mart Mäe meistriklass “AI ettevõtte juhtidele” annab hea võimaluse selles valdkonnas oma teadmisi kasvatada. Kursuse tulemusel valmib igal osalejal plaan, kuidas tehisintellekti enda organisatsioonis rakendada. Rohkem infot ja registreerimine: https://bit.ly/2PtzUJ7 
NB! Meistriklassi üheks oluliseks osaks on suhtlus – ühised arutelud, üksteise kogemustest õppimine ning väärtuslike kontaktide vahetamine. Oleme koos Mart Mäega kursusest huvitatutega nõu pidanud ja kuna nii õppejõu kui ka enamiku osalejate eelistus on kontaktõpe, otsustasime meistriklassi toimumisaja kevadest sügisesse viia. „AI ettevõtte juhtidele“ toimub 22.09-15.12.2021 (kolmapäeva õhtuti). Täpse info auditooriumis kohtumiste kohta lisame kursuse kirjeldusse esimesel võimalusel.

 

Vaata ka 11. märtsil toimunud EBSi veebiseminari, kus Mart Mäe rääkis nii AI-st kui ka peagi algavast meistrikursusest. Salvestus on kättesaadav siit.

 

Järgmises Satelliidi episoodis on külas Irene Metsis (EBS Executive Educationi Personalijuhtide arenguprogrammi juhtivõppejõud, 20-aastase kogemusega personalijuht) ja Gretel Alver (EBSi talendijuht).

 

Saateid saab kuulata Youtube’is, Spotifys ning Apple Podcasts'is.