Kuldse Haba pidulik õhtusöök 2020

Kuldse Haba võitjad 2020
Kuldse Haba võitjad 2020. Foto: Andrei Ozdoba
Kuldse Haba gala on ainulaadne traditsioon, kus avaldame tänu ja austust tervele EBSi perele. Seda tunnustusüritust on üliõpilasesindus korraldanud juba 1999. aastast ja see on saanud oma nime EBSi asutaja Madis Habakuke järgi.

Kuldne Haba on ülikooli kalendris üks tähtsündmusi, sest annab EBSi perele võimaluse veeta üksteise seltsis meeldiv õhtu. Üleilmse olukorra tõttu oli tänavune gala varasematest veidi teistsugune, kuid siiski oli see erakordne. Kuldne Haba toimus reedel, 25. septembril Tallinna teletornis.

 

Sel aasta kandideeris 11 kategoorias 31 nominenti. Järgnevalt tutvustamegi lähemalt 2020. aasta parimaid ja säravaimaid EBSikaid.
 

Õhtu esimese Haba auhinna, aasta geeniuse tiitli sai LIISA MARIE RUUDNA – tudeng, kes ületab alati ootusi ja lahendab iga ülesande mängleva kergusega.

 

Järgmine oli aasta majahaldja kategooria, mille eesmärk on tunnustada neid, ilma kelleta ei kujutaks me EBSi kuidagi ette. Kui saabume kooli, tekitavad just nemad meis tunde, justkui oleksime jõudnud oma teise koju. Nad tervitavad kõiki laia naeratusega ja saadavad pärast jälle lehvitades turvalisele koduteele. Selle kategooria võitis RENE-RAINER SÄKK!

 

Aasta asjapulga auhinnaga tunnustatakse neid, kes annavad endast kõik õpilaste ja kooli heaolu nimel ega ütle kunagi ühelegi abipalujale ära. Tänavune aasta asjapulk on LIISA MAIDE!

 

Nende kolleegideta ei kujuta oma tööpäeva ettegi. Nad teevad iga päeva erksamaks, tuues isegi kõige pilvisema ilmaga kooli päiksesära. Aasta kolleegi tiitli võitis SHEILA SÜDA! Ta on alati valmis Sinuga ühinema kellaviieteel, et leida koos lahendused ka kõige keerulisematele probleemidele.

 

Järgmine oli aasta vahetusüliõpilase kategooria. Iga aasta on EBSis mõni selline vahetusõpilane, kelle puhul tundub, et ta oleks justkui terve koolitee meie kõrval olnud. Hoolimata sellest, et ta veetis meie juures vaid semestri, sai temast paljudele väga hea sõber. Selle aasta silmapaistvaim Erasmuse tudeng on ANNA DEL MAGNO!

 

Aasta õppejõu kandidaadid on tuntud selle poolest, et nad on alati valmis nii kolleege kui ka õpilasi aitama. Samuti tunnevad nad oma õppeaineid läbi ja lõhki ning on seega suurepärased õpetajad. Seekord sai aasta õppejõu tiitli OLIVER LAAS!

 

Aasta HEBSikas on inimene, kes hoolib Tallinna ja Helsingi linnakute koostööst ning arendab kahe filiaali suhtlust kirglikult ja naeratus näol. Tänavu viis auhinna koju ALEXANDROS SIAFOS!

 

Aasta aktivist ei kohku ühegi probleemi ees, vaid otsib neile innukalt lahendusi, isegi kui käed on juba tööd täis ja energiavaru otsakorral. Aktivisti mõtted on lennukad ja ta annab endast sada kümme protsenti, et need teoks teha. Tänavu võitis selle kategooria KAROLIN VEEORG!

 

Aasta vilistlase auhinna saajale ei ole mingisugune probleem lahendada ära ka võimatuna näivad ülesanded. Ta julgustab kõiki EBSikaid olema avatud uutele katsumustele, et neist veelgi edukamana välja tulla. Ta innustab ja motiveerib tervet EBSi peret. Aasta vilistlane on MADIS MÜLLER!

 

Mõni tudeng ei piirdu vaid õppetööga, vaid seab sihid kõrgemale ja pürgib nende poole tähelepanuväärse usinusega. Aasta EBSika auhinna saaja teod on juba pikalt paljusid motiveerinud. Aasta EBSikas on HENRI LINDAL!

 

EBSi üliõpilasnõukogu andis elutööpreemia KARMEN HARJULE, kes on uskumatult palju panustanud EBSi kogukonna arendamisse. Tema karjäär EBSis algas juba 1994. aastal. Karmen Harju: „Mul on olnud au saada Kuldse Haba tunnustust varem juba kolmel korral. Ja nüüd siis elutööpreemia, mille üle tunnen eriti suurt rõõmu. EBSis töötamine on minu jaoks elustiil – olen olnud ametis 26 aastat ning nautinud seda aega väga. Tänan tunnustuse eest ja õnnitlen kõiki nominente ja laureaate!“
   
EBSi üliõpilasnõukogu tänab kõiki ürituse toetajaid: Fazer, Shishi, Eesti Noorsooteater, VAT Teater, Bonobo Native ja Estonian Business  School.

 

2020. aasta Kuldse Haba gala saadeti mööda naerusuiselt, nautides head seltskonda ja imemaitsvat toitu. Gala on suurepärane võimalus taaskohtuda või tutvuda kolleegide, vilistlaste ja tudengitega. Üheskoos suudame saavutada suuri asju, mida näitas ka meie galaõhtu.
 

EBSi kantsler Mart Habakuk: „Õhtu möödus sõbralikus seltskonnas, hea tujuga ja imelist toitu nautides. Keerukate olude kiuste korraldati üks suurepärane sündmus ja see on eriti meeldejääv. Ja muidugi soovin palju õnne kõigile Kuldse Haba auhinna võitjatele!"

 

EBSi Kuldse Haba gala võitjad:
 

Aasta aju: Liisa Marie Ruudna
Aasta majahaldjas: Rene-Rainer Säkk
Aasta asjapulk: Liisa Maide
Aasta kolleeg: Sheila Süda
Aasta vahetusõpilane: Anna Del Magno
Aasta õppejõud: Oliver Laas
Aasta HEBSikas: Alexandros Siafos
Aasta aktivist: Karolin Veeorg
Kuldne vilistlane: Madis Müller
Aasta EBSikas: Henri Lindal
Elutööpreemia: Karmen Harju