EBS tähistas Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva

EBS tähistas Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS) rattamatkaga
EBS tähistas Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS) rattamatkaga. Foto: Martin Mee
EBS tähistas juba kolmandat korda Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS) rattamatkaga läbi Tallinna äärealade.

20. september on päev kui ülikoolid üle terve maailma teevad terve päeva (või isegi nädala) jooksul sporti, et propageerida tervislikku elustiili ja juhtida tähelepanu spordi olulisusele haridusasutustes. Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni poolt ellu kutsutud ja UNESCO poolt ametlikult välja kuulutatud IDUS on viie aasta jooksul kasvanud juba tõeliselt rahvusvaheliseks ettevõtmiseks.

 

Et sellesse ettevõtmisesse oma panus anda, istusid ligi 40 EBSikat ratta selga ning asusid 30-kilomeetrisele rännakule läbi Paljassaare ranniku ning Kopli tänavate.

 

Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Päeva vaimust lähtuvalt koosnes EBSi rattatiim väga erineva taustaga EBSikatest - tudengitest, gümnaasiumiõpilastest, vilistlastest ja ka EBSi töötajatest.

 

Rattamatkal said meie ratturid kogeda nii asfalteeritud kergliiklusteid kui ka künklikke maastikke, kuid ükskõik kui hüplikuks sõit ka ei kujunenud, püsis naeratus ikka EBSikate näol. Väntamine lõpetati päikeseloojangul Linnahalli juures. 

 

Üliõpilasesinduse spordivaldkonna juht Cathy Vivien Vahi võttis IDUSe rattamatka kokku järgmiste sõnadega: “Mul on väga hea meel, et suutsime kokku tuua nii palju erineva taustaga EBSikaid ning olla aktiivsed isegi praegustel keerulisel aegadel.”

 

Järgmine võimalus kõigil EBSikatel koos sportida on 13. oktoobril, kui Õismäe Sportmängude Hallis leiab aset IV EBS Olympics. Rohkem infot sündmuse kohta leiab siit