Maxime Chardon on golfi mänginud 21 aastat, neist 14 on ta olnud tegev ka treenerina. Ta on olnud abitreener, aga ka golfiväljaku Presidential Golf Course juhataja Ekvatoriaal-Guineas. Praegu on Maxime’il oma sisegolfikeskus ning ta töötab Rae golfikeskuses golfitreenerina.
Peagi algab Maxime’i juhendamisel EBSi meistriklass „Golf for Business“. Järgnevas intervjuus jagab ta oma lugu ning mõtiskleb golfi, Eesti ja erinevate õppetundide üle.
Kuidas Sa avastasid enda jaoks golfimängu? Kus algas Sinu golfikarjäär ja kuidas sattusid elama Eestisse?
Golfimängu tutvustas mulle vanaisa, kes võttis mind lapsena endaga väljakule kaasa. Sõitsin golfikäruga mööda väljakut ringi ning aeg-ajalt sain ka palli lüüa. Kui mu vanaisa suri, läksin õppima golfiakadeemiasse. Tunnen, et golfi mängides austan tema mälestust.
Töötasin Ekvatoriaal-Guineas golfiväljaku juhatajana ja rahvuskoondise treenerina ning seal kohtasin oma naist, kes on pärit Eestist. Kui me oma esimest last ootasime, otsustasime kolida Eestisse.
Sa oled töötanud paljudel golfiväljakutel mitmes riigis. Millised on Eesti golfimängijad võrreldes teistega? Kas me oleme tagasihoidlikumad ja püüame varjata oma tõelisi emotsioone? Kuidas Sinu arvates saab golf tagasihoidlikku ja tasast eestlast muuta?
Tagasihoidlikkus ja vagurus on golfis head omadused. Eestlased tahavad palli kõvasti ja kaugele lüüa, ent golfis on kõige olulisem täpsus. Samuti ei ole nad oma tulemustega kunagi rahul. See tundub mulle naljakas, kuid see ei ole iseloomulik ainult eestlastele.
Kas Sa oled kasutanud golfi selleks, et oma kolleege paremini tundma õppida? Kui hästi arendab golf meeskonnatöö oskust ning võimet teha kriitilisi otsuseid?
Olen golfitreener olnud 14 aastat ning selle aja jooksul mõistnud, et iga inimene, kes minu juurde tuleb, on ainulaadne. Nii nagu iga inimene hoiab erinevalt golfikeppi, teeb ta ka erinevalt igapäevaotsuseid.
Golfitreenerina olen õppinud delegeerima ning annan nii oma õpilastele kui ka töötajatele palju otsustusvabadust. Niiviisi areneb neil omaenda visioon, nad õpivad olema avatud meelega, hoolega kuulama ning ühise eesmärgi nimel otsuseid tegema.
Kas oled siin elades ja töötades märganud muutusi Eesti golfikultuuris? Kas see on paranenud? Kas Sinu arvates kogub golf Eestis järjest enam populaarsust?
Golf on nende aastatega Eestis palju populaarsemaks muutunud, seda just keskealiste hulgas – igal aastal on järjest enam alustajaid. Eestlastel olnud pikalt arusaam, et golf ei ole õige sport, vaid vanade ja rikaste inimeste mäng. Hea turunduse ja teavitustöö tulemusena on selline suhtumine aga muutunud.
Kuidas on golf Sind isiklikult ja professionaalselt muutnud? Miks võiksid inimesed golfiga tegeleda?
Seda on keeruline öelda, sest olen selle keskel üles kasvanud. Veetnud kõik oma vaba aja golfi mängides, kohtunud erinevate inimestega ning ennast pidevalt arendanud. Mind on kasvatatud hindama ausat mängu, printsipiaalsust, austust, ausust, tagasihoidlikkust ja spordimehelikkust.
Kui inimesed esimest korda mängima tulevad ja saavad nautida 60 hektaril laiuvat kaunilt hooldatud golfiväljakut, siis nad mõistavad, kui imeline kogemus nende elust seni puudu on olnud. Julgustan igaüht, olenemata vanusest, golfi proovima. See on parim viis nautida kaunist loodust ja head seltskonda, kohtuda põnevate inimestega ning testida oma võimete piiri.
Meistriklass „Golf for Business“ algab juba 15. mail ja sinna on oodatud kõik huvilised olenemata vanusest ja õppetasemest. Tule koos pere ja sõpradega! Loe lisaks ja registreeru siin.
Kuula ka EBSi podcasti Satelliit saadet „Kas golfimängija on parem ärijuht?“, kus EBSi kantsler ja golfimängija Mart Habakuk, Rae Golfi tegevjuht ning endine Eesti Golfiliidu tegevjuht Piret Sepp ning Rae Golfi treener ja EBSi vilistlane Cristofer Herman räägivad oma teekonnast golfi juurde ning golfi rollist oma igapäevatöös. Loe pikemalt siit. Kuula saadet: Youtube’is, Spotify’s või Apple Podcasts’is.