Vilistlase edulugu 2020: Elsa James

Elsa James
Elsa James
Elsa James on ettevõtliku meelega vilistlane. Oma esimese praktikakoha sotsiaalmeedia praktikandina Rovio Entertainment Corporationis sai ta eelneva erialase hariduseta. Nüüd on tal bakalaureusekraad rahvusvahelises ärijuhtimises EBSi Helsingi filiaalist ja ta töötab turundusspetsialistina ettevõttes Rovio Entertainment.

Nimi: Elsa James

Lõpetamise aasta: 2020

Lõpetatud eriala: Rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseõpe,turunduse ja kommunikatsiooni spetsialiseerumissuund

Praegune töökoht: Rovio Entertainment Corporation

 

Kuidas said oma esimese töökoha suurettevõttes? Lugu algas 2015. aastal, mis oli minu jaoks väga keeruline. Olin just kunstikoolist välja langenud ja parasjagu välja langemas ka Turu ülikooli arvutitehnika erialalt. Siis nägi mu ema poes juhuslikult üht sõpra, kes rääkis, et töötab Rovios ning et see pidavat töötamiseks väga hea ettevõte olema. Ta teadis, et mulle meeldivad arvutimängud, mistõttu utsitas ta mind Rovio vabadele töökohtadele kandideerima. Võtsingi ta nõu kuulda ja kandideerisin sel suvel Roviosse kuuele vabale praktikakohale. Kahjuks ei saanud ma tööle, kuid see ei olnud väga üllatav, kuna mul ei olnud tegelikult ühegi töökoha jaoks vajalikku haridust.Üllataval kombel kutsuti mind siiski sotsiaalmeedia praktikandi videovestlusele. Kuigi mul ei olnud ka turundusharidust, võeti mind sinna tööle! Nad uskusid, et sobiksin inimesena nende meeskonda hästi, kuna olin vaimukas, oskasin joonistada ja mul oli piisav teadmine tänapäeva popkultuurist. Selle suvepraktika ajal töötasin sotsiaalmeedia turunduse, veebi haldamise ja graafilise disaini valdkonnas. Õppisin turundusmaailma tundma ning avastasin, et see meeldib mulle väga.

 

Suvega lõppes ka mu praktikaleping. Seejärel otsustasin lõplikult ära tulla arvutitehnika erialalt ja kolida tagasi vanemate juurde. Järgmisel päeval kirjutas mulle Rovio juhataja, kes kutsus mu ühe projekti raames töövestlusele, sest uskus, et sobiksin hästi sellesse projekti. Minu suvine pingutus oli end ära tasunud ning lõpuks sain täiskohaga töö Rovios! Neile oli meelde jäänud, et olin algatusvõimeline, abivalmis ja omapärane inimene. Need iseloomujooned on mind karjääris edasi aidanud ning viinud tohutult põnevate projektideni. Näiteks saadeti mind Cannes‘i filmifestivalile, kus sain intervjueerida filmi „Angry Birds 2: Kurjad linnud. Film“ näitlejaid, et aidata Roviot nähtavamaks muuta.

 

Milline on su praegune töö? Olen Rovios töötanud neli aastat. Alguses olin sotsiaalmeedia praktikant, seejärel turunduspraktikant ja praegu töötan turundusspetsialistina. Minu põhiülesanne on vastutada Rovio sotsiaalmeediakanalite eest. Näiteks haldan Facebooki ja Instagrami. Samuti olen sisulooja, tegelen kaubamärgi kuvandi ja ettevõtte sotsiaalse vastutusega. Nautisin väga meie ettevõtte sotsiaalse vastutusega töötamist, sest sain keskenduda ettevõtte väärtustele.

 

Milline oleks su unistuste töökoht? Mulle meeldiks paljusid asju proovida ja teha, mistõttu on keeruline ühtainust välja tuua. Turundustöökohtadest meeldiks mulle töötada turundusjuhi või kaubamärgi arendajana. Praegu saan meeskonda juhtida ainult mõne projekti raames, kuid tahaksin inimeste juhtimist rohkem õppida. Tegelikult ei ole minu jaoks eriti oluline, mis töökohal ma töötan, vaid pigem see, mis suunas see mind arendab. Mulle meeldib inimesi õnnelikuks teha, mistõttu usun, et mulle sobiks töötamine meelelahutusvaldkonnas. Äkki olen kunagi mõne jutusaate juht. Igatahes on minu jaoks tähtis, et inimesed saaksid minu tegevusest kasu.

 

Miks valisid õpinguteks EBSi? 25-aastaselt diagnoositi mul aktiivsus-ja tähelepanuhäire. Selle ajani oli mul keeruline oma eesmärke saavutada ning teiste inimestega kokku sobida. Samuti oli minu jaoks tähtis, et saaksin õppida inglise keeles, kuna inglise keeles õppisin paremini kui soome keeles. Nimelt on mu isa Kanadast ning elasin suure osa oma lapsepõlvest välismaal. Sündisin Suurbritannias ja hiljem kolisime Texasesse. Niisiis vaagisin pikalt, kus bakalaureusekraad omandada, sest ei tahtnud, et kraad piiraks mu valikuvõimalusi tulevikus. Rovios töötades hakkas turundus mulle väga meeldima, mistõttu tahtsin oma teadmisi selles vallas laiendada.EBSist kuulsin esimest korda sõbralt, kes seal õppinud oli. Kõige enam meeldis mulle EBSi juures see, et sain õppida osaajaga ja inglise keeles. EBS sobis mulle, sest sain kombineerida täiskohaga töötamise ja osaajaga õppimise, ilma et oleksin pidanud ühe või teise arvelt ohverdama. Kahjuks ei tulnud ka see, et ülikoolilinnak oli mu elukohale mugavalt lähedal.

 

Mis on olulisim õppetund, mille EBS sulle andis?„Hea PowerPointi esitlus viib sind kaugele.“ Nimelt aitas erinevate esitluste tegemine mul oma ideid maha müüa ja oma arvamust kujundada. Mul vedas, et juba õpingute ajal turunduses töötasin. Nii sain ülikoolis õpitud teoreetilisi teadmisi kohe töökohal rakendada. Samuti innustasid EBSis saadud juhtimiskursused mind töökohal juhtivale positsioonile edasi pürgima. EBSist saadud oskused on aidanud mul kujuneda enesekindlamaks juhiks. Oskan tõhusamalt suunata oma kolleege paremate töötulemusteni pürgimisel jaeesmärkide saavutamisel.

 

Milline on sinu moto?

„Rasked ajad ei kesta kaua, tugevad inimesed aga küll.“ Robert Schuller

„Mõtle oma eksimustest kui õppimisvõimalustest.“ Elsa James

„Tehtud on parem kui täiuslik.“ Ben Barry

 

Kas sul on karjäärinõuandeid praegustele EBSi üliõpilastele?Leia endale inimesed, kes sind tõeliselt toetavad. Ole järjekindel ja ära anna alla isegi siis, kui tundub, et kogu maailm on sinu vastu. Kõik ei tule kohe välja, aga harjutamine teeb ju meistriks. Samuti julge oma saavutusi tähistada ja nende üle uhke olla!