Marko Rillo

Marko Rillo

Marko Rillo

Associate Professor, PhD
+372 665 1347
Lisainfo

Marko on tegutsenud juhina, juhtide nõustaja ja koolitajana. Ta on strateegiadoktorant (ABD) University of St.Gallenist (Šveits) ja tema doktoritöö fookuses olid suurfirmade strateegilised otsused ja muudatuste juhtimine - kuidas ühendatakse vastuolulisi eesmärke ja saavutada seejuurel firmade efektiivsust ja uuenduslikkust. Lisaks on ta ennast täiendanud strateegia vallas teistes Euroopa tippülikoolides INSEADis ja IESEs. Tema lähenemise aluseks on teadustöö strateegiapraktikate vallas, milleks oli koos Šveitsi kolleegidega välja töötatud metoodika, mis tugineb Šveitsis asetsevate rahvusvaheliste firmade ja Eesti organisatsioonide strateegiapraktikate uuringutel.

 

Ta nõustanud strateegia vallas Eesti firmasid, näiteks: Norma, Rakvere Lihakombinaat, Elion, Swedbank Eesti, Tele2 Eesti, Eesti Energia jt. Ta on juhtinud ka rahvusvahelisi projekte olles töötanud muuhulgas Bulgaarias, Gruusias, Kosovos, Hollandis, Horvaatias, Rumeenias, Soomes ja Türgis.

 

Muuhulgas:

  • 47 mEUR eelarvega Phare Eesti üksuse juhina: 1997-2001
  • 90 töötajaga IT firma AS Andmevara ümberkorraldajana: 2001-02
  • JuhtimisAju telemängu vedajana: 2006-09
  • 3 mEUR eelarvega Kosovo regionaalarengu projekti juhina: 2011-12

Marko Rillo on LEGO poolt läbi viidud LEGO SERIOUS PLAY moderaatorite koolituse läbi teinud konsultant, kes kasutas seda metoodikat Eestis esmakordselt 2006. aastal. Ta on ühtlasi globaalse moderaatorite võrgustiku SeriousPlayPro.com asutaja, millel tänaseks on üle 1500 liikme maailmas.

 

Kodulehekülg

LinkedIn