EBS Gümnaasiumi XXVI lend oskab asjadele loovalt läheneda!

a
21. juunil 2024 lõpetas EBS Gümnaasium 2023/2024 õppeaasta ning tähistas lõpuklassi viimast koolipäeva kevadise lõpuaktusega. Pidulikul koosviibimisel andis direktor Kersti Uudla üle 45 lõputunnistust ning tunnustas kulla- ja hõbedakarva medalitega kokku kaheksat kooli lõpetavat gümnasisti (2 kuldmedalit, 6 hõbemedalit).

EBS Gümnaasiumi direktor Kersti Uudla pöördus lõpetajate poole ja meenutas oma kõnes algatuseks aegu, mil noortega kooli sisseastumisvestlusi tegi: „Täna tähistame meie ühist teekonda ja saavutusi. Alles kolm aastat tagasi astusite siia kooli, täis lootusi ja unistusi. Mäletate esimest kohtumist, vastuvõtuvestlust, kus arutasime kooli väärtusi? EBS Gümnaasiumi väärtusteks on jätkuvalt vabadus ja vastutustundlikkus, loovus, ettevõtlikkus ja hoolivus – oleme koos nende väärtuste järgi elanud ja õppinud. Ent vestlesime ka teie tulevikuplaanide teemal.  Tegin meeldejäävamatest vestlustest märkmeid, sest just meie kooli väärtused ja teie tulevikuvaated on nende aastate jooksul vorminud teist need, kes te täna olete. Alustavate gümnaasiuminoortena lubasite vastutada oma õppimise ja tegude eest. Lubasite seista selle eest, millesse usute. Olete hoidnud oma sõna ja olnud truud oma põhimõtetele. See on omadus, mis viib teid kaugele nii isiklikus kui ka professionaalses elus.
EBS Gümnaasiumilt ootasite kolm aastat tagasi oma finantsjuhtimisoskuste arendamist, stabiilset õpikeskkonda ja motiveerivaid õpetajaid. Loodan, et need ootused on täidetud ja et olete saanud teadmisi ja tutvusi, mis teid tulevikus toetavad.
EBS Gümnaasiumis alustades tuli teil alustada puhtalt lehelt. Tulite siia erinevatest koolidest, erineva tausta ja harjumustega, erineva koolikultuuriga ja pidite näitama, mis puust te olete, kellest saab meister ja kes jääbki õpipoisiks. Saite kõik alustades võrdse stardikoha. Kas sellest võimalusest kinni haarasite  on olnud igaühe enda otsus. Igal juhul riigieksamite tulemustega tegite te Eesti keskmisele õpilasele pika puuga ära – inglise keele Cambridge eksamil tõite ära 19 C2 taseme sertfikaati! Matemaatikas oli ka meie kõige kehvam tulemus üle Eesti keskmise. See juba näitab midagi.
Minu hinnangul olete olnud väga toimekad ja jõudnud palju korda saata. Nii mitmedki teist jäävad meelde sellega, et oskavad loovalt asjadele läheneda või omavad erilisi supervõimeid – näiteks oskust asju mitte näha ja kuulda😊. Aga jääte meelde ka kui lend, kellel olid huvitavad, enneolematud ja innovatiivsed äriideed – näiteks lemmikloomade matmiseks mõeldud kirstukesed või elektrooniline visiitkaart.“
 

Värsketele EBS-i vilistlastele soove koondades lisas Kersti Uudla:

„Meie igapäevasele koostööle teiega saab täna punkt pandud. Teid ootavad nüüd uued väljakutsed ja võimalused. 
Ma soovin teile julgust. Olge julged, targad ja sallivad. Vältige mugavustsooni sattumist, jätkake õpinguid. Kui peaksite ebaõnnestuma ja kukkuma, hoidke motivatsiooni ja tõuske alati püsti! Ning ärge unustage oma kooli, olete alati oodatud tagasi oma kogemusi jagama!

Nautige tänast päeva, nautige suve ja vabadust kuni järgmise septembrini, sest te lähete ju kõik edasi õppima. Soovin teile palju edu ja kordaminekuid teie edaspidises elus!

Oma kõnes tegi kooli direktriss pöördumise ka EBS Gümnaasiumi õpetajate ja lapsevanemate poole, tänades neid nende panuse eest noorte inimeste väärtuste, hoiakute ja elu kujundamisel, teadmiste ja kogemuste jagamisel. Hindamatu toetus loob noortele elus vajaliku turvatunde ja avab võimalusi, millest algselt võib-olla isegi unistada ei julgenud.

 

EBS Gümnaasiumi pidulikku lõpuaktust jäävad meenutama ka klassijuhtajate ja noorte endi siirad emotsioonid ja positiivsed tunded, saavutusrõõm, tänutunne ja head soovid. 

 

Innovatiivse ning ajaga kaasaskäiva koolina üllatas EBS Gümnaasium publikut ka põneva moderaatorite duoga – aktust juhtis õpetaja Allan Männi koos sensuaalse tehiaru tekstirobot Elektraga! 

 

Õnnitleme värskeid ebsikaid EBS Gümnaasiumi lõpetamise puhul ning soovime tulevikuks tarku jätkuõpingute valikuid!