EBS Helsingi vilistlane Heikki Ojala: „Ilma EBSita ei oleks ma seal, kus praegu olen“

Heikki Ojala
Heikki Ojala
Estonian Business School tähistab 2021. aastal Helsingi filiaali kümnendat aastapäeva. Järgmiste kuude jooksul vaatame, kuidas on meie vilistlastel läinud. Tutvume nende lugudega ja saame teada, kuidas on EBS ja selle kogukond muutnud nende elu. Aprill oli pühendatud esimesele, 2014. aasta lennule, mais on fookus teisel lennul.

Nimi: Heikki Ojala
Lõpetamisaasta: 2015 BA, 2019 MA
Eriala: rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureus rahanduse ja majandusarvestuse suunal. Rahvusvahelise ärijuhtimise magister
Amet: KPMG Soome üksus
  
Miks otsustasid õppida EBSi Helsingi filiaalis? Kust kuulsid meie koolist ja miks tahtsid meile õppima tulla?
  
Ma tegelikult ei mäleta täpselt, kust ma EBSi kohta kuulsin. Pärast keskkooli kandideerisin Aalto ülikooli, ent ei saanud sisse. Samal ajal otsustasid paljud minu Soome tuttavad ja sõbrad minna õppima üle lahe Tallinna. Olin Tallinna tudengielu ja EBSi kohta palju kiidusõnu kuulnud, kuid ma ei tahtnud Tallinnas täiskohaga õppida. Siis aga leidsin, et EBS on just avanud Helsingi filiaali, kus sai õppida rahandust. Teadsin alati, et tahan töötada rahandusvallas, ja seega otsustasingi kandideerida.
    
Kuidas muutis EBSis õppimine sinu elu?
  
Keeruline on leida seda ühte viisi, kuidas on EBS minu elu muutnud. Muidugi ei oleks ma praegust saavutanud, kui ei oleks EBSi astunud, sest eriti rahandusvallas on ülikoolikraad töö leidmise eeldus. Oma praegusele töökohale sain seetõttu, et tegin oma bakalaureusetöö siirdehindadest ja sealtkaudu sain kandideerida KPMG siirdehindade meeskonna praktikandiks.
  
EBSis õppisin paljut, mida saan oma töökohal kasutada. Näiteks seda, kuidas õigesti uuringut läbi viia, meeskonnas töötada ning aega planeerida. Viimane on eriti oluline, sest minu ametikohal on tihtipeale käsil mitu projekti korraga, mistõttu tuleb suuta oma aega tõhusalt jagada.
   
Kas Sa töötasid õpingute ajal?
  
Magistrikraadi tehes töötasin KPMGS. Muidugi oli see keeruline, eriti eksamiperioodi ajal, kuid EBSi Helsingi filiaalis toimub õppetöö kord kahe nädala jooksul, neljapäevast pühapäevani. Niiviisi ei hakanud ülikool tööd segama, kuigi ikkagi pidi väga hoolikalt planeerima, et kõik koolitööd õigeks ajaks tehtud saaksid. Õppimise ajal täiskohaga töötamine on küll raske, kuid EBSi Helsingi filiaali tsükliõpe on selleks suurepärane võimalus. See õpetab aega paremini planeerima.
    
Milline oli Sinu esimene töökoht? Kas hakkasid tööle oma erialal? Kas sinu erialal on kerge tööd leida?
  
Praegusele tööle sain pärast bakalaureusekraadi saamist. Kirjutasin oma bakalaureusetöö siirdehindadest ning seekaudu sain kandideerida KPMG siirdehindade meeskonna praktikandiks. Pärast peaaegu viit aastat töötan endiselt seal ning olen seda aega väga nautinud. Ma ei tea, kui keeruline on minu erialal tööd saada, kuid EBS on mulle rahandusalal töötamiseks andnud suurepärased eeldused. Ma ei usu, et mul oleks keeruline leida erialast tööd. Samuti pakub EBS võimalust töötada välismaal, mis on tänapäeva tööturul väga hinnatud.
     
Kus Sa täpsemalt töötad ja milline on Sinu ametikoht?
  
Olen KPMG Soome üksuses juhataja asetäitja, töötan rahvusvaheliste maksude meeskonnas. Olen seal töötanud viis aastat. Minu tööülesanne on valmistada ette klientidele majandusanalüüse ja võrdlusuuringuid. Meie klientideks on nii idufirmad kui ka suured Fortune 500 tabeli ettevõtted.
     
Millised on Sinu unistused? Milline võiks olla Sinu karjäär?

  
Tahaksin kunagi töötada välismaal, kas või lühikest aega. 2020. aasta alguses osalesin vahetusprogrammis Tokyos, kuid koroonaviiruse tõttu pidin kahjuks plaanitust varem naasma. Sellegipoolest sain seal natuke aega töötada ning nautisin seda kogemust tohutult. Niisiis, kui olukord maailmas paraneb, tahaksin uuesti minna.
    
Räägi meile oma tudengielust. Kas lõid kaasa EBSi Helsingi üliõpilasesinduses (HEBS)? Kui aktiivne on EBSi vilistlasvõrgustik ja mis kasu on sellest olnud Su karjäärile?

  
Tudengielu oli imeline. Leidsin EBSis nii bakalaureuse- kui ka magistriõppes oma inimesed, kellega siiani suhtlen. HEBS ei olnud siis veel nii aktiivne kui praegu, kuid natuke aega olin selle liige. Loodan, et saan EBSi Helsingi filiaali 10. aastapäeva tähistamisest osa võtta. Tahaksin väga vanu tuttavaid uuesti näha.
    
Millist nõu annaksid tulevastele õppijatele?
  
Ära anna õpingutes alla. Isegi kui mõni periood on väsitav ja pingeline, jätka tööd. Hiljem elus mõistad, et tudengiaeg oli üks parimaid sinu elus. Selline, mis jääb igaveseks meelde. Ülikoolis sünnivad imelised sõprused ja unustamatud mälestused.
    
Loe siit ka eelmisel kuul ilmunud intervjuud 2014. aasta EBS Helsingi vilistlase Paula Kuusipalo-Määttäga. Juunis vestleme juba ühe meie 2016. aasta vilistlasega. Ootame põnevusega eesseisvaid lugusid, millega väärikalt tähistada EBS Helsingi 10. aastapäeva!