Kairi Lumeste: „Personalijuhtimine kui kael, mis toetab ettevõtte pead.“

Kairi Lumeste
Kairi Lumeste on värskelt lõpetanud EBS Executive Educationi personalijuhtide arenguprogrammi. Päevagi ta personalijuhina töötanud ei ole, inimeste inspireerimist ja juhtimist peab aga oma kireks. Küsisime Kairilt tema mõtteid, nii isikliku arengu, juhtimise kui programmi kohta.

Kairi Lumeste on värskelt lõpetanud EBS Executive Educationi personalijuhtide arenguprogrammi. Päevagi ta personalijuhina töötanud ei ole, inimeste inspireerimist ja juhtimist peab aga oma kireks. Küsisime Kairilt tema mõtteid, nii isikliku arengu, juhtimise kui programmi kohta.

 

1. Miks Sa otsustasid programmis osaleda, kuigi Sa ei ole oma positsioonilt personalijuht? 

Otsus EBSi personalijuhtimise arenguprogrammis osaleda ei sündinud üleöö, vaid sellele eelnes pikk kaalutlemine. Otsisin juba pikema aja vältel väljakutseid ning mida rohkem ma inimestega suhtlesin, seda enam sain ma kinnitust, et minu hing kuulub personalitöö valdkonda. Ma armastan inimesi ja nende arendamisega seotud väljakutseid. Personalitöö valdkond on mind paelunud juba lapsepõlvest peale, mõistagi ei osanud ma seda niimoodi siis nimetada. Jõudsin hoopis otsapidi ärijuhtimise erialale ning tootmisjuhtimise spetsialiseerumiseni. Oma karjääriarengus olen kasvanud spetsialistist juhiks ning näen enda potentsiaali sarnaseks arenguks ka personalitöö valdkonnas. Programmiga tutvudes otsustasin oma aega sellesse investeerida, seni ei ole pidanud ma kordagi oma otsust kahetsema.

 

2. Kui saaksid disainida ideaalse juhi, siis mis oleksid tema 3 põhiliset juhtimislähtekohta? 

Ma leian, et ei ole vaja disainida ideaalset juhti, kuna ideaali kui sellist minu silmis ei eksisteeri. Nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi ja soove. Küll aga on minu silmis heal juhil 3 olulist lähtekohta oma juhtimises: visioon, selgelt sõnastatud eesmärgid ja valmisolek inimesi päriselt kuulata. 

 

3. Öeldakse, et hea personalijuht on nähtamatu kui helimees. Tema rollist saab alles aru siis, kui kontserdil heli ära läheb. Mismoodi Sa seda kommenteeriksid? 

Olen selle väitega nõus. Tänapäeval võib jääda mulje, et personalijuhi rolli ei hinnata piisavalt kõrgelt. Arvatakse, et personaliosakond määrib paberit ja värbab inimesi, kuigi tegelikult ei koosne personalitöö valdkond pelgalt sellest. Personalijuhi roll on tegelikult oluliselt väärtuslikum, sest väga hästi toimivas ettevõttes on personalijuht võrdväärne partner juhtkonnas ja juhile, et rääkida kaasa personali valdkonna spetsiifikas ning rakendada selle koostöö läbi strateegilist juhtimist. Tõepoolest - ühest küljest on personalijuht oluline lüli, kes tegutseb helimehena taustajõudude seas. Ilma tema panuseta ei jõua heli saali ja ettekanne jääb poolikuks. Tervik moodustub aga siis, kui pilt on olemas ja ka heli jõuab jõuab saali. Personalitöö on justkui kael, milleta pea ei liigu ega mõtle, sest kael on tugi ja selle kaudu liigub informatsioon.

 

4. Kes võiksid programmis osaleda?

Personalijuhtide arenguprogammis võiksid osaleda kõik personali valdkonna heas mõttes fanaatikud ja fännid:

  • kui sa oled inimene, kellele lähevad korda inimesed;
  • kui sa tahad töötada inimestega;
  • kui tunned tugevat soovi panustada personali valdkonda ning ka mõista seda paremini ja rohkem süvitsi, siis see programm on kindlasti sinu jaoks. 

Näen ka, et siin võiksid osaleda tippjuhid, personalispetsialistid ja -juhid ning kõik teised, kes soovivad laiendada oma silmaringi ning saata korda midagi suurt ja tähendusrikast. Sest muutused saavad alguse väikestest sammudest :)

 

Järgmine Executive Educationi Personalijuhtide arenguprogramm stardib 14. septembril. Programmi filosoofia, õppejõudude nimistu ja registreerimisinfo leiad SIIT.