Mida annab MBA kraad? Vastab John Broussard!

John Broussard
Mõtleme esmalt finantsküljele. MBA sisseastumistesti GMATi (Graduate Management Admissions Council) läbi viiva nõukogu järgi kasvas tööturule suundunud kraadiõppurite mediaanpalk 2018. aastal 105 000st USA dollarist 115 000ni. Tõsi, palk sõltub ka asukohast, valdkonnast ja eelnevast kogemusest, aga on ilmne, et hea töötasu on standard, mitte õnnelik juhus.

Mida MBA sulle veel annab? Üks MBA kraadi saamise kõige väärtuslikum tulem on „oma inimkapitali likviidsus“. See on tehniline termin, mis tähendab tegelikult võimalust oma ettevõttes aina kõrgematele positsioonidele kerkida, ühest firmast teise liikuda, vahetada valdkonda või kolida. Mida rohkem äriteadmisi sul on, seda kõrgem nõudlus on sinu järele ka turul. MBA kraad teeb sind atraktiivseks ja annab sulle valikuvabaduse.

 

Kuidas on aga MBA kraadi kui teadmuskandjaga? Ükski teine akadeemiline kraad ei võimalda sul ärimaailma olemust nii laialt haarata kui MBA. Just hariduslik taust aitab nii kohalikest kui ka rahvusvahelistest koostöövõimalustest kinni haarata – võiks öelda, et kraad aitab tajuda glokaalset (ENG: Glocal st global ja local) konteksti. MBA kraad on väärtuslik tööriist mõistmaks, kuidas ärivalla eri tahud omavahel interakteeruvad. Nii muutuvad ettevõtted väärtuslikumaks nii osanike, töötajate, kohaliku kogukonna kui ka ühiskonnaterviku jaoks.

 

Mida sa veel ootad?

Anna oma elule lisandväärtus.

Kandideeri ja omanda MBA kraad!