Semester teises riigis – miks mitte?

EBSi tudengid Erasmusega Roomas. Foto: erakogu
EBSi tudengid Erasmusega Roomas. Foto: erakogu
Euroopa kõige populaarsemas üliõpilasvahetusprogrammis Eramus+ osaleb igal aastal tuhandeid tudengeid. EBSil on üle 50 Erasmuse partnerülikooli, mille seast saad endale meelepärase välja valida.

Teise riiki ja kultuuri elama ja õppima minek on suur samm ja oma mugavustsoonist väljatulek ei ole alati kerge, kuid sellel on nii isikliku arengu kui tulevase karjääri ehitamise aspektidest rohkelt eeliseid. Toome siinkohal välja mõned põhjused, miks osaleda Erasmus+ programmis ja veeta semester EBSi partnerülikoolis:

  • Õppimine välisriigi ülikoolis on inspireeriv ja avardav kogemus, mis võib Sind viia lähemale oma kutsumusele või anda uue äriidee.  
  • Välisriigis õppimine arendab suhtlus- ja keeleoskust ja annab teadmisi erinevate kultuuride kohta, mis avarab Sinu maailmapilti ja silmaringi. 
  • Semester välismaal aitab omandada tööandjate seas hinnatud oskusi ja kogemusi, nagu proaktiivsus ning kohanemis- ja algatusvõime. Üle 60% tööandjaid hindab Erasmusega välismaal veedetud semestrit kui olulist lisaväärtust Sinu CV-s. 
  • Üliõpilasvahetusprogrammis osalemine annab Sulle võimaluse reisida, luua elukestvaid sõprussidemeid ja mälestusi ning proovida iseseisvat toimetulekut. 

2020/2021 õppeaasta välisõpingutele kandideerimise tähtaeg on 1. märts 2020, mil saab esitada avalduse õpinguteks nii sügis- kui ka kevadsemestriks. Erasmus+ programmiga välismaal õppides kaasneb ka stipendium. Meie üliõpilaste seas on kõige populaarsemad Bocconi ülikool Itaalias ja ESIC Business and Marketing School Hispaanias. Eelistatud sihtriigid on ka Austria, Prantsusmaa ja Norra. Lisaks Erasmuse partnerülikoolidele on EBSi tudengitel võimalus õppida ka kõrgharidusasutustes väljaspool Euroopat, näiteks Jaapanis, Austraalias ja Argentiinas. Valides sihtriigiks Erasmus+ programmi-välise ülikooli pead tudengina arvestama, et nendes riikides õppimisega stipendiumit ei kaasne, küll aga arvestatakse õpingud EBSi õppemaksu sisse. Alates käesoleva aasta 1. jaanuarist kohaldub kõigile vahetusõpinguteks lepingu sõlminud üliõpilastele ka 20% õppemaksusoodustus.

 

EBS soovitab oma bakalaureuseõppe tudengitel suunduda välisõpingutele kolmandal semestril. Selle jaoks on õppekavasse loodud nn mobiilsusaken, mis tähendab, et partnerülikoolis omandatud ainepunktid kantakse täies mahus koduülikooli üle. 
 

  • Loe ka EBSi kantsleri Mart Habakuke mõtteid, miks veeta õpingute käigus semester välismaal ja kuula EBSi podcasti Just Go, kus tudengid räägivad oma Erasmus+ kogemustest. 
  • EBSi partnerülikoolide nimekirja ja info kandideerimise kohta Erasmus+ üliõpilasvahetusprogrammi leiad SIIT.